Inwazja Sztuki Niezależnej re:wizje

Od 2 do 4 grudnia 2010 roku | Warszawa

Re:wizje to największy w Polsce przegląd najciekawszych projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej. To kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń – muzyka, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – odbywających się w różnych miejscach Warszawy.

Re:wizje 2010, "Małż"

Re:wizje 2010, "Małż"

W skład powołanej w tym roku, nowej Rady Programowej wchodzą Szymon Tarkowski, Gaba Kulka, Bartek Chaciński, Michał Sieczkowski, Anna Smolar, Maria Seweryn, Paulina Święcańska, prof. Rhys Martin, Michał Piróg, Michał Woliński, Piotr Rypson, Stach Szabłowski, Aleksandra Więcka, Katarzyna Klimkiewicz, Iza Kuna, Bartosz Bator oraz Agnieszka Wlazeł.

Nadali oni nowy charakter programowi artystycznemu. Dokonali wyboru spośród ponad 250 projektów, z których w ramach Festiwalu zaprezentowanych będzie 65!

Co roku w Re:wizjach uczestniczy coraz więcej widzów, w 2009 roku odwiedziło nas 15 tys. osób. Jak dotąd kulminacją festiwalu była Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki. W 2010 roku będą to dwie noce, różniące się częściowo programem artystycznym. To w przestrzeni PKiN skupia się tegoroczny Festiwal, choć kilka wydarzeń prezentowanych będzie także poza nim, w popularnych klubach oraz salach teatralnych.

2 grudnia 2010 roku

PAULINA ŚWIĘCAŃSKA / Surogaci
Teatr Imka / ul. Konopnickiej 6 / Godz. 18.00

Jakby wyglądało nasze życie, gdybyśmy nie używali naszych ciał? Czy zastąpiłaby nas technologia podobna do magii? Co może się stać, jeśli przeżycia i doświadczenia będziemy zdobywać tylko wirtualnie, niejako on-line? Co się stanie, jeżeli światy i tożsamości będą poza jakąkolwiek kontrolą?

WARSZAWSKIE KLIMATY
Kino Luna / ul. Marszałkowska 28 / godz. 18.30

 • Bon appetit
 • This is Warsaw – join us
 • Do dna
 • Dzieciństwo na Imielinie
 • Miasta w komie / warszawska turystyka ekstremalna
 • Videontacje

WarszawArt
Kino Luna / ul. Marszałkowska 28 / godz. 20.00

 • Komuna Otwock. 20 lat i koniec reż. Magda Mosiewicz i Marta Dzido
 • Wizja lokalna reż. Marek Kucharski
 • Videontacje
 • Miasta w komie / warszawska turystyka ekstremalna

STOWARZYSZENIE ŚLAD / Trzy gracje, trzy racje
Teatr Academia / ul. 11 Listopada 22 / godz. 20.00

Autorski spektakl Romana Woźniaka oparty jest na micie Sąd Parysa, który staje się pretekstem do impresji na temat zmienności kanonów piękna. To właśnie wymóg piękna, młodości, powabu i sprawności stał się dziś podstawową kategorią niezliczonych obszarów ludzkiej aktywności…

Inwazja Sztuki Niezależnej re:wizje 2010

Inwazja Sztuki Niezależnej re:wizje 2010

TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA / Fuera de campo
Stara Prochoffnia / ul. Boleść 2 / godz. 20.00

Fuera de campo - międzynarodowy projekt zrealizowany przez hiszpańskiego choreografa młodego pokolenia Daniela Abreu z warszawskimi tancerzami Teatru Tańca Zawirowania. Tytuł spektaklu oznacza Poza kadrem – tancerze próbują ukazać to, co niewidoczne, cały występ oparty jest na wrażeniach i emocjach. Czwórka postaci w pustej przestrzeni, niemal bez kostiumów, odgrywa swój dramat nieporozumienia, tylko czasami kontaktując się ze sobą. Tancerze ruchem wyrażają swój świat wewnętrznych przeżyć na granicy jawy i snu.

TEATR KOLEGTYW / Noc nadchodzi od wewnątrz
PKiN Teatr Studio – mała scena / pl. Defilad 1 / godz. 20.30

Spektakl w reżyserii Roberta Drobniucha powstał z inspiracji utworem Kuszenie świętego Antoniego Gustave’a Flauberta. Przedstawienie łączy tradycyjny teatr z tańcem i sztuką multimediów.

ADAM REPUCHA
Skład Butelek / ul. 11 Listopada 22/ godz. 20.00

Adam Repucha jest młodym wokalistą songwriterem, który gitarowe inspiracje czerpie z amerykańskiego i brytyjskiego folku. Jego niebanalne, poetyckie utwory oparte na harmonii głosu i gitary akustycznej dotykają treści metafizyczno-mistycznych i skupiają się na kilku powracających motywach…

MASECKI / MORETTI / TYCIŃSKI
Saturator / ul. 11 Listopada 22 / godz. 2100

Wyjątkowe muzyczne trio, na codzień członkowie formacji Paristetris oraz wielu innych improwizujących (i nie tylko) zespołów z Warszawy. Nikt do końca nie wie, co zagrają na Re:wizjach, ale można być pewnym, że będzie to specjalne wydarzenie muzyczne.

RE:FILM
Kino Luna / ul. Marszałkowska 28 / godz. 21.30

 • Millheaven
 • Przyrzeczona
 • Marysina Polana
 • 8 historii które nie zmieniły świata

Paulina Święcańska / Surogaci
Teatr Imka / ul. Konopnickiej 6 / godz. 21.30

STWORY
Skład Butelek / ul. 11 Listopada 22 / godz. 22.00

Muzycznie aktywny od 2001 roku, znany pod innymi pokrewnymi nazwami oraz w innych licznych konfiguracjach. Aktualnie po dwóch latach intensywnej pracy, przerywanej kawami na orlenie i bezsensownymi wypadami w tą i z powrotem w różne miejsca – różnymi autami z rocznika 87-94 w dislu najlepiej.

TRICPHONIX STREET BAND
Hydrozagadka / ul. 11 Listopada 22 / godz. 23.00

Dziesięcioosobowy Tricphonix Street Band złożony ze śmietanki warszawskich muzyków sceny współczesnego jazzu. Założycielem i autorem kompozycji Tricphonix Street Band jest Maciej Trifonidis Bielawski – multiinstrumentalista, znany z wielu innych projektów improwizowanych (zarówno big-bandowych jak i bardziej kameralnych).

Konrad Smoleński, Chunks

Konrad Smoleński, Chunks

3 grudnia 2010 roku

TEATR REMUS / Echo
Teatr Remus / ul. Targowa 80 / godz. 17.30

Echo to spektakl/koncert, w którym bohaterami są widzowie, nie aktorzy. Projekt zbudowany jest wokół pieśni tradycyjnych i współczesnych, odmiennych pod względem tematyki oraz pochodzących z różnych kultur. Twórcy starają się znaleźć możliwość rozumienia starych pieśni bez upraszczania ich czy osadzania w oryginalnym kontekście kulturowym.

52°43′N 19°42′ E / Carson City
PKiN Teatr Studio – duża scena / pl. Defilad 1 / godz. 19.00

CARSON CITY – spektakl opowiada historię mieszkańców miasteczka Carson, w którym w latach 20. ubiegłego wieku dokonano pierwszej egzekucji w komorze gazowej. Dziś mieszkańcy Carson są podskórnie zarażeni śmiercią, przerasta ich ona od wewnątrz.

WOLFRAM & FARENHEID 2010
Pałac Kultury i Nauki / pl. Defilad 1 / godz. 20.00

Instalacja łącząca dźwięk z obrazem to projekt Dominika Kowalczyka (Wolfram) i Sylwka Łuczaka stworzony specjalnie dla przestrzeni PKiN. Prezentuje wizualizacje struktur dźwiękowych, które istnieją na granicy słyszalności i tworzone są m.in. poprzez graficzną transpozycje w urządzeniach elektrycznych.

Fundacja dobrego designu / Fashion in Motion
Pałac Kultury i Nauki / pl. Defilad 1 / godz. 20:00

Prezentacja Fashion in Motion jest odpowiedzią na najnowsze europejskie trendy. W prezentowanych na wystawie filmach polscy twórcy – fotografowie i filmowcy – poruszają się w różnych obszarach estetycznych, nawiązując do stylu kolekcji lub pojedynczego outfitu zarówno znanych designerów, jak i młodych projektantów.

TOMASZ PARTYKA
Pałac Kultury i Nauki / pl. Defilad 1 / godz. 20.00

Tomasz Partyka zajmuje się malarstwem, sztuką wideo i muzyką. Od roku łączy swoje malarstwo z projektowaniem mody – wraz z Kasią Piel tworzy duet Face Of Jesus In My Soup. W ich pierwszej kolekcji artysta zapożyczył fragmenty kompozycji z ubitym ptactwem i zwierzyną łowną z malarskiego cyklu Cienie Mistrzów

KONRAD SMOLEŃSKI / CHUNKS
Pałac Kultury i Nauki / pl. Defilad 1 / godz. 20.00

Wielowątkowe i niejednoznaczne w interpretacji video Konrada Smoleńskiego podejmuje zagadnienia męskości i potencji. To perwersyjna i wieloznaczna prezentacja kultu siły.

Strony: 1 2 3 4

Dodaj komentarz