• 2011-08-25

Dancing Poznań 2011

Od 20 do 27 sierpnia 2011 r. | Poznań

Coaching Project: Communication Through Movement
Termin: 20 do 26 sierpnia 2011 r.
Godzina: 16.20 – 19.40
Miejsce: Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, K.Mystkowski - Bałtycki Teatr Tańca (Polska)

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, K.Mystkowski - Bałtycki Teatr Tańca (Polska)

Pokaz publiczny Coaching Project:
Termin: 26 sierpnia 2011 r., godz. 20.00
Miejsce: Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1
Prowadzenie: Henrik Kaalund
Kompozycja muzyczna: Kostia Rapoport
Aranżacja przestrzeni projektu: Martyna Stachowczyk, Ewa Tetlak (Pracownia Zjawisk Teatralnych dr Piotra Tetlaka UA w Poznaniu).

Coaching Project przeznaczony jest wyłącznie dla zawodowych tancerzy. Rekrutacja była przeprowadzona na podstawie przesłanych CV. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 20 osób. Coaching Project łączy w swoim założeniu różne dziedziny sztuki.

Dancing Poznań - Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, fot. B. Cieniawa

Dancing Poznań - Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, fot. B. Cieniawa

Tegoroczny Coaching Project, podporządkowany jest tematowi komunikacji. Podstawowym zadaniem będzie prześledzenie zasad, dotyczących powstawania ruchu. Uczestnicy projektu wykonywać będą zadania generujące ruch oparty na podstawowych obrazach mechanicznych: impuls, opór, pisanie w powietrzu, przez kompleksowe, poetyckie skojarzenia inspirowane tekstem bądź sytuacją wirtualną, aż po reakcję na dźwięk i muzykę.

Materiał wyjściowy, który powstanie poprzez realizację zadań, będzie złożony w sekwencje ruchowe, modyfikowane w procesie dynamicznym, w powiązaniu z muzyką i zmierzające do prezentacji przed publicznością. Podczas realizacji całego projektu, uczestnicy pracują pod kierunkiem lidera choreografa Henrika Kaalunda.

Henrik Kaalund urodził się w Danii ale z wyboru mieszka w Berlinie. Jest tancerzem i choreografem. Studiował w John Cranko School w Stuttgarcie i David Howard School of Dance w Nowym Jorku. Tańczył m.in. w Cleveland Ballet i Arizona Ballet, Ballet Basel i Ballet Dortmund, gdzie również realizował choreografię. Jest laureatem wielu nagród za taniec i twórczość choreograficzną, m.in. na festiwalach w Hannoverze, Lipsku, Burgos i Atenach.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca - Maria Kong Dancers Company - Izrael

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca - Maria Kong Dancers Company - Izrael

Imprezy towarzyszące:

Wystawa fotograficzna:

Tytuł: Modal Vision
Miejsce: Rotunda WSNHiD, ul. Kutrzeby 10
Czas: 21-26 sierpnia 2011 r.
Wernisaż: 21 sierpnia 2011 r., godz. 20.00
Autorzy: Paweł Łuniewski i Łukasz Łyskanowski – DualView

Podwójne spojrzenie, czyli DualView. Dwa punkty widzenia. Modal Underground – styl stworzony przez Thierrego Verger to nie tylko taniec. Jest to wizja, która rozlewa się na wszystkie aspekty artystycznego przekazu. Wystawa ma za zadanie pokazać rzeczywistość Modal: świat tańca, ludzi i przedmiotów ukazywanych w nieszablonowy sposób, pozornie niezgodnie z ich naturą. Thierry odkrywa we wszystkim drugie ja – drugą naturę, znacznie bardziej intrygującą i ciekawą. Ruch, ludzie i przedmioty zyskują nowe znaczenie.

Free Dance na dziedzińcu Szkoły Baletowej

Free Dance to kontynuacja zeszłorocznej propozycji dla odważnych i kreatywnych tancerzy. Codziennie od 21 do 26 sierpnia 2011 r. w przerwach między warsztatami można zatańczyć solo lub z partnerem na otwartej scenie usytuowanej na dziedzińcu Szkoły Baletowej przy ul. Koziej 4. Czas trwania występu: do 10 minut. Prezentacje będą rejestrowane. Fragmenty najlepszych propozycji ukażą się w filmowej Kronice Warsztatowej oraz na You Tube. Wyborem i montażem zajmować się będzie Daniel Stryjecki z Polskiego Teatru Tańca, autor wielu projekcji do spektakli, prezentacji i spotów reklamowych Teatru.

Lato - Red sun, na zdjęciu Małgorzata Mielech, fot. Mirka Maruszak

Lato - Red sun, na zdjęciu Małgorzata Mielech, fot. Mirka Maruszak

Kino Non Stop – w roli głównej Taniec – sala PTT, ul. Kozia 4

W ramach cyklu będzie można obejrzeć filmy fabularne, których głównym bohaterem jest taniec, w jego różnych odsłonach, technikach i stylach. Codziennie od 21 do 26 sierpnia prezentowany będzie jeden tytuł wyświetlany non stop w godzinach 11.00 – 18.00 w PTT przy ul. Koziej.

Dodaj komentarz