• 2011-10-28

Anioły w kolorze

Wydawnictwo Luna |

Anioły w kolorze to kilkanaście piosenek z repertuaru Ewy Demarczyk wykonanych przez uznane wokalistki polskiej sceny, jak Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz, Maja Kleszcz czy Natalia Grosiak. Na krążku znalazły się także interpretacje aktorek, które kształtowały polską scenę ostatnich lat – Stanisławy Celińskiej, Kingi Preis, Justyny Szafran, a także elektryzującej, niemieckiej wokalistki Renate Jett, znanej polskiej widowni z brawurowej kreacji w (A)pollonii Krzysztofa Warlikowskiego.

Anioły w kolorze - okładka płyty (źrodło: materiał prasowy wydawnictwa)

Anioły w kolorze - okładka płyty (źrodło: materiał prasowy wydawnictwa)

28 października 2011 r. do sklepów w całej Polsce trafi krążek Anioły w kolorze z utworami śpiewanymi kiedyś przez Ewę Demarczyk w nowych, współczesnych aranżacjach.  Tak odważnych i niezwykle różnorodnych interpretacji tych utworów nigdy jeszcze nie było.

To zbiór nowych interpretacji piosenek Ewy Demarczyk w wykonaniu gwiazd polskiej piosenki i teatru. Taki pejzaż, Sur le pont d’Avignon, Karuzela z Madonnami, Groszki i róże, Tomaszów – te nieśmiertelne utwory Ewy Demarczyk zawsze stanowiły duże wyzwanie dla wszystkich wykonawców piosenki aktorskiej. Jak z tym zadaniem zmierzyły się wybitne polskie wokalistki (Justyna Steczkowska, Natalia Przybysz, Maja Kleszcz) oraz uznane, żeńskie postaci polskiego teatru (Stanisława Celińska, Kinga Preis, Justyna Szafran), a także elektryzująca niemiecka wokalistka Renate Jett, można się przekonać na płycie Anioły w kolorze. To nowe, współczesne i odważne interpretacje znanych utworów Ewy Demarczyk w nowych aranżacja, których autorem jest Piotr Dziubek.

W nowym kształcie piosenki te to nie tylko opowieści o Demarczyk, ale i o współczesnych kobietach i ich świecie. Artystki zaproszone do udziału w projekcie swoimi wykonaniami chwilami idą pod prąd, przełamując przyzwyczajenia słuchaczy, a jednocześnie udowadniają, że utwory Demarczyk, mimo upływu kilku dziesięcioleci, nadal brzmią niezwykle aktualnie.

Na płycie:

1. Taki pejzaż (Justyna Steczkowska)
2. Karuzela z Madonnami (Natalia Przybysz)
3. Rebeka (Maja Kleszcz)
4. Czarne anioły (Justyna Szafran)
5. Garbus (Kinga Preis)
6. Grande Valse Brillante (Stanisława Celińska)
7. Nähe des Geliebten (Renate Jett)
8. Canción de las Voces Serenas (Stanisława Celińska & Renate Jett)
9. Tomaszów (Natalia Grosiak)
10. Pocałunki (Justyna Antoniak)
11. Groszki i róże (Natalia Przybysz)
12. Jaki śmieszny… (Justyna Antoniak)

Anioły w  kolorze
Wydawnictwo Luna Music

Dodaj komentarz