• 2011-10-12

Free Form Festival

Od 14 do 15 października 2011 roku | Soho Factory w Warszawie

Free Form Festival jest wyjątkowym i unikatowym przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim, a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.

Miss Kittin (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Miss Kittin (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych, w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie, ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

Gwiazdami festiwalu byli m.in.: Goldfrapp / UK, Robyn / Szwecja, DJ Krush / Jap, Chew Lips / UK, The Whip / UK, Autokratz / Uk, The Orb / UK, Karl Bartos / Niemcy, Herbaliser / UK, Birdy Nam Nam / Francja, Ladytron /UK, Telepopmusik / Francja, Whomadewho / Dania, Little Dragon / Szwecja, Hooverphonic / Belgia, Koop / Szwecja, Coldcut / Uk, Herbaliser / Uk, Jimi Tenor / Finlandia, Chicks On Speed / Niemcy, Sonar Kollektiv Orchester / Niemcy, Client / Uk, Mouse On Mars/ Niemcy, Addictive Tv / Uk, Hexstatic / Uk Czy Parov Stelar / Austria.

Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.

Program FreeFormFestival 2011:

14 października 2011 r.
Dzień pierwszy
Lamb live / UK
legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu

Does It Offend You, Yeah? live / UK
Reprezentanci brytyjskiego new rave, po porywającym występie na Selector Festival ponownie w Polsce!

Miss Kittin dj set / Fra
Królowa electroclashu, jedna z najsłynniejszych didżejek na świecie
Autorka klubowych hitów jak Frank Sinatra, 1982, 1000 dreams

Vitalic dj set / Fra
Kultowy francuski didżej i producent electro, autor wielu przebojów klubowcyh: Poison Lips, Your Disco Song, La Rock 01 czy Second Lives.

Aeroplane dj set / Bel
Autorzy przebojów We can’t fly i Superstar
Twórcy remiksów MGMT, Bloc Party, Friendly Fires i wielu innych

Villa nah live/ Fin
Objawienie skandynawskiej sceny synthpopowej
Podopieczni Jori Hulkkonena

15 października 2011 r.
Dzień drugi

The Streets live / UK
Ikona i głos brytyjskiego pokolenia XXI wieku!
Występ promuje Computers And Blues – najprawdopodobniej ostatni album w historii grupy

Múm live / Isl
Jeden z najsłynniejszych zespołów islandzkiej sceny muzycznej. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty!

Mr. Oizo dj set / Fra
Ikona europejskiej sceny klubowej, gwiazd kultowej wytwórni Ed Banger
Producent Uffie, jeden z najsłynniejszych francuskich didżejów!

Red Snapper live / UK
Jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych, elektronicznych zespołów lat dziewięćdziesiątych, legenda brytyjskiej wytwórni Warp, po raz pierwszy w Polsce!

Fenech-Soler live / UK
Wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny elektro pop! Autorzy przebojów Lies i Demons

Yuksek live / Fra
Lider nowej fali francuskiego electro, twórca hitów: Tonight i Extraball.
Po raz pierwszy w Polsce z pełnym zespołem live.

The Streets (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

The Streets (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

The Streets – ikona i głos brytyjskiego pokolenia XXI wieku. Występ promuje Computers And Blues – najprawdopodobniej ostatni album w historii grupy. The Streets to tak naprawdę solowy projekt Mike’a Skinnera, niezwykle barwnej postaci, będącej ikoną brytyjskiej młodzieży, słuchającej różnych gatunków muzyki, począwszy od house’u przez hip-hop i uk garage, a skończywszy na brit popie. Uważany za głos pokolenia XXI, jest niewątpliwie jednym z najbardziej brytyjskich artystów, śpiewając o problemach młodzieży w Anglii ich własnym językiem.

Zadebiutował w 2000 roku, singlem Has It Come to This? Nagranie dotarło do na szczyt brytyjskich listy przebojów. W 2002 roku ukazuje się pierwszy album The Streets Original Pirate Material, za sprawą którego Mike stał się pierwszoplanową postacią sceny uk garage i hip hop w Wielkiej Brytanii. Płyta przyniosła dwa kolejne przeboje Skinnera: Weak Become Heroes, Don’t Mug Yourself, oraz nominację do Mercury Music Prize, zaś Mike został obwołany głosem swojego pokolenia. Dla wielu młodych ludzi w Wielkiej Brytanii stał się wzorem do naśladowania. Jego najnowszy album: Computers And Blues, to powrót do korzeni i jednocześnie spojrzeniem w przyszłość. Jak zapowiedział Skinner, jest to ostatni album w historii The Streets. Całkiem więc możliwe, że FreeFormFestival to jedna z ostanich szans zobaczenia The Streets na żywo!

MÚM – jeden z najsłynniejszych zespołów islandzkiej sceny muzycznej. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty. Obok Björk, Sigur Rós i Gus Gus, Múm to najbardziej popularny zespół z Islandii. Ich eksperymentalna muzyka to mieszanka elektroniki i różnych tradycyjnych instrumentów. Zespół założyli w 1997 r. Gunnar Örn Tynes i Örvar Smárason. Później do zespołu dołączyły bliźniaczki – Gyoa i Kristín Anna Valtýsdóttir i jako kwartet wydali dwa albumy.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz