• 2011-10-12

Free Form Festival

Od 14 do 15 października 2011 roku | Soho Factory w Warszawie

W 2001 r. ukazała się ich debiutancka płyta Yesterday Was Dramatic, Today Is OK, która zyskała uznanie słuchaczy i bardzo entuzjastyczne recenzje. Na początku 2006 r. działalność zespołu rozkwitła na nowo, dzięki udanym remiksom np. utworów zespołu Goldfrapp oraz występom na wielu festiwalach, jak SXSW, Sonic Festival czy Bestival. Ich czwarty album, Go Go Smear the Poison Ivy, nagrywany w 2006 roku został wydany we wrześniu 2007. Zespół pojawi się prezentując materiał ze swojej ostatniej, rewelacyjnej płyty Sing Along to Song You Don’t Know wydanej w 2009 roku.

MÚM (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

MÚM (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

LAMB – legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic – Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów – Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Mają swym koncie 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless.

W 2004 roku duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W tym roku ukazał się nowy krążek pt. 5. Po wyprzedanym koncercie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zespół ponownie zaprezentuje materiał z nowej płyty.

MR. OIZO – ikona europejskiej sceny klubowej, gwiazd kultowej wytwórni Ed Banger Producent Uffie, jeden z najsłynniejszych francuskich didżejów. Pod pseudonimem Mr. Oizo ukrywa się Quentin Dupieux, na którego twórczości wzorują się tacy artyści jak Justice, SebastiAn, Feadz i DJ Mahdi. W 1999 roku ukazało się nagranie Flat Beat Mr. Oizo, które podbiło listy przebojów w całej Europie. Żółta maskotka to nieodłączny bohater kompozycji Mr. Oizo i jedna z ikon sceny klubowej przełomu wieków. Flat Beat okazał się bestsellerem – został sprzedany w 3 milionach egzemplarzy.

Po tak ogromnym sukcesie Mr. Oizo wydał swój debiutancki album Analog Worms Attack. Dopiero 5 lat później wyszła druga płyta zatytułowana Moustache (Half A Scissor). Jego ostatni studyjny album – nagrany w 2008 roku Lamb Agner, wydała legendarna francuska wytwórnia Ed Banger. Owocem tego kontraktu było skomponowanie i produkcja debiutanckiego album Uffie – Sex Dreams and Denim Jeans, jest autorem singlowego MCs Can Kiss. Ostatnio wspólnie z Gasparda Augé z duetu Justice, skomponował ścieżka dźwiękowa do amerykańskiego thrillera Rubber.

Does It Offend You, Yeah? (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Does It Offend You, Yeah? (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Does It Offend You, Yeah? – najbardziej energetyczni i żywiołowi reprezentanci brytyjskiego new rave, po raz pierwszy w Warszawie. Does It Offend You, Yeah? to brytyjski zespół grający elektroniczny rock. Nazwa grupy pochodzi od cytatu Davida Brenta, bohatera brytyjskiego serialu The Office, nadawanego w telewizji BBC. Składa się z czterech osób: Morgana, Jamesa, Dana i Roba.

Przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu You Have No Idea What You’re Getting Yourself Into remiksowali znane utwory wykonawców takich, jak Muse czy Bloc Party. Magazyn muzyczny Rolling Stone nazwał kwartet jednym z odkryć muzycznych roku 2008, a iTunes zaliczył ich do najlepszych artystów alternatywnych 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Mieli okazję supportować takie gwiazdy jak: The Prodigy, Linkin Park i Nine Inch Nails. Ich ostatni album ukazał się w marcu, z którego pochodzą rewelacyjne single The Monkeys Are Coming i We Are The Dead. Październikowy koncert będzie pierwszym ich występem w Warszawie.

Vitalic – kultowy francuski didżej i producent electro, autor wielu przebojów klubowcyh: Poison Lips, Your Disco Song, La Rock 01 czy Second Lives. Pascal Arbez-Nicolas znany jako Vitalic jest producentem i didżejem, który od kilkunastu lat podbija z sukcesami klubowe listy przebojów.

Zadebiutował pod koniec lat 90, własnym sumptem wydając nagrania jako Dima, Hustler Pornstar czy Pascal Arbez w niezależnej wytwórni Citizen Records. Za sprawą Hackera poznał DJ Hella i w 2001 już jako Vitalic zadebiutował minialbumem Poney w International DeeJay Gigolo Records. Płyta okazała się dużym sukcesem komercyjnym i przyniosła pierwsze klubowe hity: Poney Part 1 & 2, La Rock 01 czy You Prefer Cocaine. Do dziś uznawana jest za największe osiągnięcie artysty. W 2005 roku ukazał się jego pełny debiutancki album OK Cowboy, którzy przyniósł takie utwory jak: My Friend Dario, No Fun czy Woo. Cztery lata później ukazał się jego drugi album studyjny – Flashmob, zainspirowany muzyką disco. Album przyniósł najnowsze przeboje Vitalica: Your Disco Song, Poison Lips oraz Second Lives. Październikowy występ na FreeFormFestival będzie jego pierwszym występem w Warszawie.

Vitalic (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Vitalic (źródło: materiały prasowe organizatora FreeFormFestival)

Miss Kittin – francuska didżejka nazywana królową electroclashu. Miss Kittin to jedna z największych gwiazd na scenie electro, wokalistka, didżejka i producentka, znana z popularnego duetu Miss Kittin And The Hacker. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90. Wtedy młoda francuzka zaczęła karierę. Grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella – szefa Gigolo Records.

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek 1982 – który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade, w 1998 r. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1,5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit Frank Sinatra, ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech średnio dla kilkudziesięciotysięcznej publiki,na które zapraszana jest do dziś.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej – Felixem Da Housecat, Svenem Väthem, Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej z Anglii, Niemiec i Francji. Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej – od Sonar w Barcelonie, Mutek w Montrealu czy berlińskim Transmediale. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie.

Dodaj komentarz