• 2011-10-05

WRO Alternative Now Résumé

Od 6 października do 6 listopada 2011 roku | Centrum Sztuki WRO

Wystawa WRO Alternative Now Résumé przedstawia w innowacyjnej formie bogatą multimedialną dokumentację tegorocznego Biennale WRO. Wystawy, projekcje, instalacje, performansy, koncerty, projekty sieciowe i interaktywne, wykłady, prezentacje artist talks, spotkania z artystami i program dla najmłodszych, odbywały się w 11 lokalizacjach Wrocławia i wzięło w nich udział 200 artystów, 800 akredytowanych gości oraz ponad czterdzieści tysięcy widzów.

Fot. Sonia Poirot

Fot. Sonia Poirot

14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now ukazało przegląd aktualnej twórczości w dziedzinie sztuki mediów. Obecnie, na wystawie Résumé, przestrzeń Centrum Sztuki WRO wypełnią zapisy performansów, dokumentacje wystaw i działań w przestrzeni publicznej oraz wywiady z artystami, kuratorami, historykami sztuki i teoretykami mediów. Specjalnie zaprojektowane stanowiska projekcyjne oraz interaktywne instalacje umożliwią widzom swobodne przeglądanie zgromadzonych materiałów wideo i fotografii.

W ramach wystawy zostanie także pokazana nagrodzona w tym roku instalacja Megan Daalder Mirrorbox, pozwalająca widzom, stającym naprzeciwko siebie, w subtelny i niemal magiczny sposób obserwować metamorfozy swych twarzy, przenikających się wzajemnie rysami. W poetycki i jednocześnie sugestywny sposób Mirrorbox stawia pytanie o granice naszej identyfikacji w epoce płynnej tożsamości.

Również najmłodsi widzowie po raz kolejny zostaną zaproszeni do zabawy na kolorowej Platformie Interaktywnej autorstwa Pawła Janickiego i Dominiki Sobolewskiej, która w ramach Małego WRO, podczas ostatniego Biennale, działała w plenerze na wrocławskim Rynku. Jej nowa forma pozwoli, przemieszczając się po barwnych polach, dynamicznie kształtować dźwięki wynikające z gry z kolorem, przestrzenią i ruchem.

Dodatkowo w każdą środę o godz. 18.00 odbywać się będą towarzyszące wystawie Résumé projekcje prac wideo wybranych do programu WRO 2011 On Tour, które, po premierze we Wrocławiu, obejrzą także widzowie innych miast w Polsce i zagranicą. Premiera programu WRO 2011 Alternative Now On Tour pokazy towarzyszące wystawie WRO 2011 Alternative Now Résumé.

Wybór prac wideo z programu tegorocznego Biennale WRO zestawiony przez dyrektora artystycznego Piotra Krajewskiego w 4 tematyczne programy gromadzi zróżnicowane tematycznie i formalnie realizacje – od wyrafinowanych kompozycji wizualnych i eksperymentów formalnych, po dokamerowe inscenizacje i rejestracje performansów.

STELARC, EAR ON ARM London, Los Angeles, Melbourne 2006, Photographer Nina Sellars

STELARC, EAR ON ARM London, Los Angeles, Melbourne 2006, Photographer Nina Sellars

12 października 2011 r., godz. 18.00
WRO 2011 Alternative Now Flash

WRO Flash to 40-minutowy dynamiczny montaż materiałów wideo, który oddaje zarówno atmosferę i przestrzenie Biennale, jak i ukazuje aktualne kierunki w sztuce mediów, postawy obecne w praktyce artystycznej oraz zagadnienia/zagrożenia definiowane przez współczesną sztukę. Zasadą Flasha jest wygłaszany na żywo komentarz – podczas premierowego pokazu w Centrum Sztuki WRO wygłosi go dyrektor artystyczny Biennale, Piotr Krajewski.

19 października 2011 r., 18.00
TRANZYT NARRACYJNY

Sic Transit
Manuel Saiz
2009, 4:37, IT

We, Technoviking
Matthias Fritsch
2010, 09:30, DE

Throw
Kazuhiro Goshima
2010, 4:39, JP

WRO 2011 Biennale, Istvan Kantor, Antihero, photo by Katarzyna Pałetko

WRO 2011 Biennale, Istvan Kantor, Antihero, photo by Katarzyna Pałetko

Horizontal Intimacy
Seoungho Cho
2010, 8:29, KR/USA

Hold On
Marek Ranis, Jonathan Case
2010, 3:11, PL/USA

Storyteller
Nicolas Provost
2010, 7:40, BE

Strony: 1 2

Dodaj komentarz