Student Art Festival

Od 15 do 28 listopada 2011 roku | Katowice

Student Art Festival to wyjątkowe, interdyscyplinarne wydarzenie na kulturalnej mapie Śląska w całości realizowane przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, zrzeszonych w stowarzyszeniu Silesian Art Ensemble. Festiwal potrwa od 15 do 28 listopada w Katowicach.

Student Art Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Student Art Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym założeniem Student Art Festival, stanowiącym o jego oryginalności i niepowtarzalności, jest szeroko rozumiana korespondencja różnych dziedzin sztuki, które przeplatają się wzajemnie, tworząc wielokierunkowe wydarzenie kulturalne. W trakcie festiwalu zostaną zaprezentowane propozycje artystyczne z zakresu muzyki, sztuk plastycznych i wizualnych oraz filmu, fotografii i tańca. Wzajemna interakcja poszczególnych dziedzin sztuki świadczyć będzie o odrodzeniu interdyscyplinarności sztuki.

Kolejnym atutem tego projektu jest także promocja twórczości studentów uczelni artystycznych w regionie, pomagając im jednocześnie w odnalezieniu swojego miejsca w świecie sztuki oraz wdrożenie w bardzo trudny rynek pracy. Integracja oraz zjednanie studenckich środowisk artystycznych jest niejako stworzeniem nowej jakości i marki, które jednocześnie będą siłą napędową przemian w odbiorze sztuki przez lokalną społeczność. Student Art Festival zakłada wymianę doświadczeń artystycznych i twórczych pomiędzy studentami, podkreślając bogactwo i różnorodność sztuki.

Student Art Festival jest wydarzeniem kulturalnym o charakterze non-profit. Kluczową kwestią jest fakt, iż zarówno organizatorzy, jak i artyści czy uczestnicy Festiwalu nie pobierają honorariów za swą pracę i działają na zasadach wolontariatu. Wszystko co robią, robią z pasji i zamiłowania do sztuki i szeroko rozumianej kultury.

Student Art Festival to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, które ma na celu integrację oraz zjednanie studenckich środowisk artystycznych. Dzięki temu można mówić o stworzeniu przez Ssafkę nowej jakości wydarzeń kulturalnych w Katowicach, gdzie różne dziedziny sztuki mogą spotkać się w jednym miejscu. Student Art Festival zakłada wymianę doświadczeń artystycznych pomiędzy studentami, podkreślając przy tym bogactwo i różnorodność sztuki i dając ogromną satysfakcję z odbioru. W trakcie festiwalu zostaną zaprezentowane propozycje artystyczne z zakresu muzyki, tańca, teatru, sztuk plastycznych i wizualnych oraz filmu i fotografii, zatem każdy, nawet wybredny odbiorca, znajdzie coś dla siebie.

Karolina Kotwańska, Agnieszka Markowska i Żaneta Litwin (źródło: materiały prasowe ogranizatora)

Karolina Kotwańska, Agnieszka Markowska i Żaneta Litwin (źródło: materiały prasowe ogranizatora)

HARMONOGRAM:

Student Art Festival – Ssafka 2011
14 listopada – 28 listopada
Wstęp na wszystkie wydarzenia Student Art Festival 2011 jest bezpłatny.

I. DZIAŁANIA PROMOCYJNE
1 października – 10 listopada 2011 r.

Przestrzeń publiczna Katowic
Akcja
Działania w przestrzeni miejskiej

Pilotażowy projekt promujący festiwal ma przede wszystkim na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie krajobrazu Katowic. Projekt obejmuje zaadoptowanie miejskich detali architektonicznych do działań związanych z promocją ssafki. Powierzchnią promocyjną festiwalu staną się ławki, latarnie, mury i bruk – barwy festiwalowe znów tchną życie w smutne i szare elementy miasta.

5 listopada 2011 r. (sobota)
Silesia City Center
Akcja
Zakupy na Sztukę

Akcję artystyczna podczas, której zostaną przeprowadzone działania plastyczne oraz happeningi muzyczne, nawiązujące do kultury ulicznej. Projekt 2. Edycji Student Art Festival, str. 21.

II. FESTIWAL

12 listopada – 28 listopada 2011 r.
Inauguracja – 14 listopada 2011 r. (poniedziałek) godz. 19.00
Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego
Spektakl
Projekt: Trzy Siostry

Spektakl teatru tańca studentów Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie.
Tekst: Antoni Czechow. Adaptacja i reżyseria: Katarzyna Kostrzewa, Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka.

Po spektaklu przewidziane after party.

15 listopada 2011r. (wtorek) godz. 18.00
Akademia Muzyczna w Katowicach – Atrium
Wystawa
Galeryjka

Ssafka jest stałą współpracą Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych. Wspólna praca między uczelniami zakłada ustanowienie przestrzeni wystawienniczej, która będzie gościć twórczość studentów ASP. Prace z dziedzin malarstwa oraz grafiki warsztatowej będą cyklicznie zmieniane, a co najważniejsze, będzie moż­na je podziwiać również po zakończeniu festiwalu.

15 listopada 2011r. (wtorek) godz. 19.00
Akademia Muzyczna w Katowicach – sala koncertowa
Koncert
Katowiccy jazzmani
Koncert Big Bandu Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Po koncercie przewidziane jam session.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz