• 2011-12-20

Blossom Blue Balloons

20 grudnia 2011 roku | export label

Blossom, który kilka miesięcy temu zadebiutował, i swoim remixem rozbudował muzyczną treść singla Cuefx Whale, dzisiaj prezentuje swój solowy materiał. Blue Balloons to płyta, która jest zwieńczeniem kilkunastu miesięcy intensywnej pracy.

Blossom Blue Ballons (źródło: materiał prasowy export label)

Blossom Blue Ballons (źródło: materiał prasowy export label)

Ostatecznie efekt końcowy wypełniony jest wieloma, gitarowymi motywami przewodnimi w stylu downtempo, rozbudowaną i charakterystyczną sekcją rytmiczną oraz dopełniającą, soczystą linią basową. Wszystkie te dźwięki zostały jeszcze otoczone ulotną, autorską aurą, która czyni z debiutanckiej płyty Blossoma materiał jednolity i pełnowartościowy.

Przygodę z muzyką rozpocząłem prawie osiem lat temu, wówczas mój starszy brat słuchał sporo hip-hopu, jego fascynacja tym gatunkiem udzieliła się i mnie do tego stopnia, że rozpocząłem robić bity w tym stylu. Jazz pojawił się później, wraz z premierą płyty Jazzurekcja. To właśnie dzięki płycie O.S.T.R’a zacząłem grzebać w jazzie, który zmienił moje spojrzenie na muzykę. Jakoś dwa lata później, znajomy od brata przekazał mi płyty – było ich zbyt wiele by policzyć. Wśród sterty albumów odnalazłem m.in. utwór Reccuring Bonobo. W ten sposób poznałem nu-jazz, triphop downtempo, które do dziś są mi najbliższe. Po prostu zakochałem się w tej muzycznej stylistyce. Postanowiłem więc przenieść te muzyczne preferencje na grunt produkcji.

Pracę nad projektem Blue Balloons rozpocząłem w 2009 roku, gdy uznałem, że to co już potrafię pozwoli mi nagrać dość ciekawy album. Na potrzeby debiutanckiej płyty stworzyłem blisko 150 motywów nieustannie poddawanych muzycznej obróbce. Dość długo zwlekałem z wydaniem albumu, lecz wreszcie się udało. – Blossom

Blue Balloons został wydany w limitowanym nakładzie 140 sztuk. Płytę można zamówić na exportshop.

Kilkanaście dni temu ukazał się specjalny, mikołajkowy mix przygotowany przez Blossoma dla magazynu Phono.

Blossom – The Longest Journey (PHONOcast 4) by Phonocast on Mixcloud

Blossom Blue Ballons
export label

Dodaj komentarz