• 2012-04-14

Wystawa i aukcja Fine Art – Bardzo nam się podoba

Od 20 do 25 kwietnia 2012 roku | Sale wystawowe Hotelu Harenda w Warszawie

Pierwsza aukcja Fine Art – Bardzo nam się podoba, będąca zwieńczeniem wystawy pod tym samym tytułem, jest najnowszym projektem Domu Aukcyjnego Rempex. Celem wydarzenia jest pokazanie jak istotna jest obecność prac artystów na rynku wtórnym – rynku aukcyjnym.

Andrzej Cisowski, bez tytułu (27), 2003, olej, płótno, 110 x 75 cm (źródło: materiały prasowe)

Andrzej Cisowski, bez tytułu (27), 2003, olej, płótno, 110 x 75 cm (źródło: materiały prasowe)

Wśród artystów, których prace będzie można podziwiać na wystawie przedaukcyjnej, znajdą się m. in.:

Andrzej Cisowski – urodzony w 1962 r. w Białymstoku. W latach 1982-1987 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Od 1987 roku kontynuował studia w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, w pracowniach legend sztuki niemieckiej – początkowo u prof. Konrada Klaphecka, później A.R. Pencka. Pozostawał pod wpływem neoekspresjonistów, a także Jeana Dubuffeta, czy Jean-Michela Basquiata, nowojorskiego malarza, twórcy graffiti. W 1990 roku otrzymał tytuł Meisterschüler w pracowni A.R. Pencka. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został wyróżniony Nagrodą EXIT – 2005 za wieloletnią kreatywną obecność w różnych dziedzinach aktywności twórczej. Jest również laureatem II Nagrody 39. Biennale Malarstwa Bielska jesień, 2009. Od paru lat mieszka i pracuje w Targowie na Mazurach.

Marek Sułek – urodzony w 1963 r. w Tarnowie. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (prac. prof. Tarasina i Winiarskiego) i G. Rietveld Academie w Amsterdamie (nagrody za oba dyplomy 1992). Zajmuje się m.in.: malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz działaniami w przestrzeni (instalacja, performance, akcje parateatralne). Jest autorem szeregu realizacji np. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, Serii Błękitnych i Różowych Drzew, Rzeźb Jednorazowego Użytku, Techno-eco instalacji. W swych działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki. Powstają więc nieistniejące w naturze mutacje m.in. Błękitne Drzewa (malowane uschnięte drzewa), instalacje z kolorowych ziemniaków, efemeryczne rzeźby składające się z gipsu, farby i ciała. Od 1997 roku Sułek prowadzi autorską akcję pt. Warszawa Niezwykła w ramach której zrealizował m.in. Różowe Drzewo (przy PKiN) czy Sen o błękicie (Mariensztat).

Daria Sołtan-Krzyżyńska – urodzona w 1982 r. w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Główne obszary jej działalności to malarstwo (olej, pastel, akwarela), rysunek i tkanina unikatowa (gobelin tradycyjny, tkaniny wykonane własnymi technikami, batik na jedwabiu naturalnym). Obok dużych monochromatycznych, tworzy kompozycje wielobarwne, przedstawieniowe, często odrealnione. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i wiceprezesem Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART w Gdyni. Zorganizowała około 35 pokazów indywidualnych swoich prac. Prezentowała tez prace na około 200 wystawach zbiorowych. Za swoje prace na konkursach otrzymała czternaście nagród w kraju i za granicą.

Dom Aukcyjny Rempex zaprosił do udziału galerie, które na łamach katalogu prezentują prace artystów, uważanych przez nie za cennych dla rynku sztuki. Galerie wybrały prace twórców cieszących się zainteresowaniem, których przyszłość oraz dalszy rozwój jest dla nich ważny. Obszerne biografie artystów zamieszczone na ostatnich stronach katalogu prezentują dorobek artystyczny twórców i są także wyznacznikiem cen ich prac. Prezes Domu Aukcyjnego Rempex Piotr Lengiewicz ma nadzieję, że taka formuła aukcji spotka się z zainteresowaniem i pozwoli zwrócić uwagę na artystów – w większości nieobecnych jeszcze w obrocie aukcyjnym, a osiągających już wysokie ceny i obecnych w kolekcjach polskich i międzynarodowych.

Wystawa przedaukcyjna: od 20 do 25 kwietnia
Aukcja: 25 kwietnia o godz. 18.00
Sale wystawowe Hotelu Harenda
Krakowskie Przedmieście 4/6
Warszawa

Dodaj komentarz