• 2012-05-07

Targi bez tytułu ©

Od 19 do 20 maja 2012 roku | Sale Wystawowe Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Targi bez tytułu © są alternatywą dla tradycyjnych targów i połączeniem wydarzenia kulturalnego z promocją artystów. Nowa formuła przeglądowej wystawy umożliwia zestawienie ze sobą prac twórców różnych pokoleń i stosujących różnorodne techniki. Na targach bez tytułu © prezentowane jest malarstwo, grafika, rzeźba, instalacje i wszystko, co się w tych ramach nie mieści. Targi pokazują najciekawsze tematy współczesnej sztuki i są miejscem, gdzie ostatnie słowo ma odbiorca – bez komentarzy krytyków i opinii marszandów.

Zbigniew Zdzisław Majrowski-Meyro, „Północ w Paryżu”, 2010, olej, płótno, 70 x 70 cm (źródło: materiały prasowe)

Zbigniew Zdzisław Majrowski-Meyro, „Północ w Paryżu”, 2010, olej, płótno, 70 x 70 cm (źródło: materiały prasowe)

Targi bez tytułu © organizowane są już po raz drugi – tym razem w salach wystawowych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66. Targi rozpoczną się 19 maja o godzinie 12.00 w dniu warszawskiej Nocy Muzeów i trwać będą do niedzieli 20 maja. Zorganizowanie targów właśnie w tym terminie – podczas warszawskiej Nocy Muzeów 2012 – pozwoli odwiedzić targi także uczestnikom tego wydarzenia kulturalnego.

Targi bez tytułu © udostępniają przestrzeń artystom i galeriom, które prezentują na nich jednego wybranego artystę. Wszystkie pokazywane na targach prace są przeznaczone do sprzedaży. Organizatorem targów jest spółka Rempex, właściciel Domu Aukcyjnego Rempex.

Artyści:

Grzegorz L. Piotrowski (ur. 1976 r.) – jest absolwentem ASP w Poznaniu. Dyplom (pt. Ile pokazać) z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego na Wydziale Malarstwa w 2004 roku. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa (w latach 2000, 2001 i 2002). Jego malarstwo to odważne operowanie kontrastem i płasko kładziona farba. Zajmuje się również książką artystyczną oraz ceramiką.

Marcin Szymielewicz (Studio 5/65) (ur. 1978 r.) – jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, laureatem nagrody za indywidualność roku (1998). Studiował na wydziale grafiki w ASP we Wrocławiu, tam odznaczony nagrodą prorektora za osiągnięcia w dziedzinie rysunku (2003). Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych we Wrocławiu, Pradze, Sofii i Warszawie oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. W 2008 roku otrzymał honorowe wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Rysunku w Pilznie. Artysta w swoich rysunkach łączy wiele różnych technik, stosuje czasem zaskakujące środki wyrazu, co powoduje, że jego prace przybierają bliskie malarstwu formy.

Piotr Ambroziak (ur. 1971 r.) – absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. A. Bartczaka (aneks z fotografii u prof. I Pierzgalskiego) i uczeń prof. Juliusza Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1995 roku.

Artur Trojanowski, „Niebezpieczeństwo lub zakaz wstępu” z cyklu „Pejzaże”, 2012, szablon, akryl, płótno, 195 x 195 cm (źródło: materiały prasowe)

Artur Trojanowski, „Niebezpieczeństwo lub zakaz wstępu” z cyklu „Pejzaże”, 2012, szablon, akryl, płótno, 195 x 195 cm (źródło: materiały prasowe)

Artur Trojanowski (ur. 1968 r.) – absolwent PLSP w Łodzi oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi. Dyplom obronił w 1993 roku w pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Tomasza Chojnackiego. Zajmuje się malarstwem, filmem i instalacją. Od 2005 r. tworzy Grupę Art Spożywcze oraz Pracownie Antyreklamy. Obecnie mieszka i pracuje w Lanckoronie. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Anna Kruszak (Galeria sztuki Le Marchand) (ur. 1982 r.) – w 2003 roku rozpoczęła studia na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Tytuł magistra otrzymała w 2008 roku z wynikiem bardzo dobrym. W 2006 roku jej praca pt. Pokłon została wybrana na 5. Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Turynie.

Iwona Cur (ur. 1978 r.) – w 2003 roku ukończyła Europejską Akademię Sztuk. Dyplom z wyróżnieniem z Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Waldemara Szysza oraz aneks z Malarstwa Sztalugowego pod kierunkiem prof. Andrzeja Sadowskiego. Od 2005 roku jest asystentką na Wydziale Grafiki EAS. Brała udział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach. W latach 2002–2005 wielokrotnie nagradzana w Konkursie Grafika Warszawska; nominowana do GRAND PRIX w Konkursie Prezydenta RP na najlepszy Dyplom Ukończenia Studiów w zakresie Sztuk Pięknych i Projektowych 2003; otrzymała Grand Prix w Biennale Tarnowskie Klimaty Tarnów 2005, laureatka Międzynarodowego Triennale Grafiki 2006.

Marcin Matych (ur. 1975 r.) – łódzki artysta i lekarz, który za pomocą sztuki próbuje oswoić rzeczywistość wewnętrzną oraz zaprosić odbiorcę do dialogu na temat miejsca człowieka w świecie. Działania twórcze wykorzystuje, również w pracy psychoterapeutycznej z pacjentami.

Marcin Bildziuk (ur. 1987 r.) – student ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Laureat Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska w 2005 i 2006 roku oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury w 2006 i 2008 roku. Brał udział w zbiorowym malowaniu Panoramy Gdańska znajdującej się w Radzie Miasta Gdańska. Nominowany do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w roku 2011. Jest autorem licznych projektów z zakresu edukacji artystycznej i rewitalizacji społecznej poprzez sztukę. Angażuje się w liczne działania społeczne, a od 2008 roku jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą.

Marcin Matych, „Autoportret”, 2009, akryl, płótno, 81 x 100 cm (źródło: materiały prasowe)

Marcin Matych, „Autoportret”, 2009, akryl, płótno, 81 x 100 cm (źródło: materiały prasowe)

Władysław Bartek Talarczyk (Galeria ArTtu) (ur. 1949 r.) – ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa, ze specjalnością tkanina artystyczna (dyplom u prof. Stefana Gałkowskiego w 1979 roku, studia malarskie w pracowni prof. Włodzimierza Buczka). Od 1981 członek zwyczajny ZPAP. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1981 roku, od 2007 roku członek Stowarzyszenia Twórczego Polart. Uprawia malarstwo sztalugowe, tkaninę unikatową i pastel. Równolegle do własnej twórczości prowadzi terapeutyczne warsztaty plastyczne dla ludzi starszych. W roku 2009 został odznaczony Medalem Honoris Gratia przyznawanym przez prezydenta Miasta Krakowa za szczególne zasługi dla miasta. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Specjalną w dziedzinie kultury Rady i Zarządu Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

Witek Ziemiszewski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom w pracowni malarstwa i grafiki warsztatowej. Zajmuje się malarstwem, wideoartem oraz projektowaniem graficznym.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz