Zielony Jazdów czyli CSW na trawie

Od 21 lipca do 15 września 2012 roku | Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Wybrane wydarzenia:

21 lipca

 • godz. 12.00-17.00 – Garażówka (organizacja: Natalia Bet)

Recyklingowy piknik – każdej akcji, organizowanej od roku w różnych miejscach Warszawy towarzyszy nie tylko wyprzedaż, podczas której każdy uczestnik ma okazję sprzedać lub wymienić przyniesione ze sobą rzeczy (ubrania, książki, płyty itp.), ale również muzyka na żywo, warsztaty dotyczące ekologii i zdrowe jedzenie. Tym razem Garażówka odbędzie się w parku przed CSW.

Mike Polarny, Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

Mike Polarny, Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

 •  godz. 17.00 – Projekt 100D/Fundacja Perform

100 DANCERS to międzynarodowe spotkanie integrujące badania i dialog artystyczny z performansem w przestrzeni publicznej. Jego uczestnicy to tancerze i choreografowie którzy tworzą i uczą w obszarze tańca improwizowanego i performatyki. 100 DANCERS stawia sobie za cel ułatwienie wymiany artystycznej i poszukiwań w dziedzinie tańca, jak również tworzenia publicznych performansów na dużą skalę.

 •  godz. 19.00 – Dyskusja panelowa

Ekomiasta – nowe utopie w Chinach i Korei – Masdar, Dongtan i Songdo , udział wezmą m.in. M. Dąbrowski oraz M. Czeredys

 •  godz. 20.00 – DJ MIKE POLARNY & CO

MIKE POLARNY – jeden z najciekawszych artystów obecnej muzyki klubowej. Inspiracje czerpie z różnorodnych stron – od disco, poprzez deep house, nujazz, electro po dub i minimal. Występuje na licznych festiwalach, na scenie polskiej i światowej. Twórca grupy POMPON mającej na celu szerzenie unikatowych brzmień w muzyce elektronicznej.

 •  godz. 22.00 – Kino: Dubaj we mnie, reż Christian von Borries

Portret podwójny Dubaju, debiut filmowy kompozytora Christiana von Borriesa to opowieść przestrzeni, o zmianach na mapie świata miasta i w przestrzeni społecznej. Dubaj jest realizacją neokapitalistycznego snu, gdzie w progi luksusowych rezydencji wstęp mają tylko najbogatsi. W tym pędzie do utopii Dubaj realizuje najbardziej nieprawdopodobny projekt mieszkaniowy na świecie: The World, kompleks składający się ze sztucznych wysp, które kształtem przypominają mapę świata. Po wybuchu światowego kryzysu gospodarczego budowa zostaje zawieszona, ale The World żyje i rozwija się dalej w równoległym, wirtualnym świecie filmów reklamowych i na internetowej platformie Second Life.

22 lipca 

 • godz. 11.00 – Yoga, Tai Chi, Kalari – Astanga Yoga / Masaż Tajski – Thai Sun
 •  godz. 12.00 – 15.00 – Kulinarna akcja bezpośrednia Slow Food Warszawa Smakołyki na kocyki

Slow Food Warszawa zaprasza na wyjątkowy piknik, na którym będzie można spróbować przysmaków przygotowanych przez działaczy Slow Food Warszawa i Slow Food Youth. Podczas pikniku planowane są gry sportowe oraz wymiana dań i przepisów między jego uczestnikami (porcja smakołyku plus przepis – 2 zł). Cały dochód wspiera organizację Slow Food.

 •  godz. 13.00 – 15.00 – DIY Arduino + Wymiennik Przedmiotów/Umiejętności – warsztaty Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej

Tworzenie własnych systemów sterowania różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli rozwiązywać zadania, które mogą znacznie usprawnić funkcjonowanie urządzeń elektrycznych w domu, a także lepiej gospodarować dostępnymi zasobami. Narzędziem wykorzystywanym podczas warsztatów będzie mikrokontroler Arduino. Dzięki niezwykle prostej konstrukcji Arduino jest idalnym narzędziem dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia z elektroniką, a otwarty open source`owy charakter tego projektu powoduje, że zgromadzona jest wokół niego ogromna społeczność.

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie (źródło: materiały prasowe)

Program ramowy:

Piątki

 • godz. 20.00 – spotkania z ekspertami, wykłady
 • godz. 21.00-22.00 – projekcje filmowe
 • godz. 18.00-21.00 – pikniki slowfoodowe

Soboty

 • ok. godz. 19.00 – spotkania z ekspertem, wykłady
 • ok. godz. 20.00 – koncerty
 • godz. 11.00 – 18.00 – warsztaty: kulinarne, koncepcyjne, realizacyjne

Niedziele

 • godz. 11.00 – joga, thai chi, masaże
 • godz. 11.00 – warsztaty (kulinarne, koncepcyjne, realizacyjne)

Zielony Jazdów czyli CSW na trawie
21 lipca-15 września 2012 r.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Ul. Jazdów 2, Warszawa

Dodaj komentarz