• 2012-10-04

Avishai Cohen – koncert

18 października 2012 roku | Klub Palladium w Warszawie

Avishai Cohen to geniusz kontrabasu. Nagrywa dla legendarnej wytwórni Blue Note. Jest jednym z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go wizjonerem gatunku i jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary. Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością.

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą . Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D’Rivera, Danilo Perez.

Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują się na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów (pojawiają się one mniej więcej co roku) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie.

Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

Szczerość wokalnego przekazu, uroda piosenek i wielokulturowy nastrój zaskarbiły sobie miłość ludzi w każdym zakątku globu.

Bez wahania można powiedzieć, że to bardzo dojrzałe dzieło – album niosący muzykę w rodzaju wielokulturowego fusion, przenoszący nas bliżej rzeczywistości odysei, swoim tytułem i brzmieniem przywodząc na myśl morskie legendy.

Fragmenty recenzji płyty Seven Seas

Deutsche Bank Invites to zainicjowane w 2008 roku przedsięwzięcie Banku, mające na celu wspieranie unikalnych wydarzeń muzycznych w Polsce. W ramach projektu do udziału w koncertach, łączących w sobie elementy jazzu, muzyki świata i innych gatunków muzycznych, Deutsche Bank zaprosił wielu wybitnych polskich i zagranicznych wykonawców. Do tej pory zaproszenie Banku przyjęli m. in. Leonard Cohen, saksofonista Branfold Marsalis, legenda fado Mariza oraz tacy klasycy jazzu jak Herbie Hancock czy Chick Corea.

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Avishai Cohen (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 2011 roku w ramach cyklu Deutsche Bank Invites odbył się m. in. koncerty Cesarii Evory, Joe Cockera oraz Agi Zaryan, której ostatnia płyta A Book of Luminous Things została wydana m. in. dzięki wsparciu Deutsche Bank PBC. Pierwszym wydarzeniem cyklu w 2012 roku był koncert Deutsche Bank Invites Michael Buble, była to pierwsza i jedyna wizyta tego artysty w Polsce. W 2012 roku w ramach Deutsche Bank Invites wystąpiła też słynna amerykańska wokalistka Macy Gray, która w Polsce promowała swój najnowszy album Covered.

Deutsche Bank Invites Avishai Cohen
18 października 2012 roku
Klub Palladium
Warszawa

Dodaj komentarz