• 2013-09-29

Sezon Operowy 2013/2014

Od 5 października 2013 roku do 26 kwietnia 2014 roku | Kino Kijów.Centrum w Krakowie

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

„Falstaff”, Royal Opera House, fot. Catherine Ashmore (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Falstaff”, Royal Opera House, fot. Catherine Ashmore (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jesteśmy w trakcie przygotowań do szóstego sezonu współpracy z The Metropolitan Opera. Kolejny sezon pokazuje, że transmisje z MET na stałe zagościły w kulturalnym kalendarzu Krakowa. Zainteresowanie wydarzeniami nie słabnie – wręcz przeciwnie jest coraz większe!

– mówi Michał Zalewski z Biura Promocji kina Kijów.Centrum

Zainteresowanie transmisjami zaskoczyło nawet samych producentów przestawień z The Metropolitan Opera. Poprzedni Sezon Operowy (2012/2013) zobaczyło około 3,5 miliona osób w 1900 kinach w ponad 60 krajach na całym świecie (w tym ponad 8 000 widzów w Kijów.Centrum). Od czasu debiutu cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD w 2006 roku, sprzedano już 10 milionów biletów na wydarzenia.

Nie zapominajmy, że organizowane przez nas wydarzenia, to nie tylko spektakl operowy sam w sobie, który jak wiadomo jest najważniejszy w czasie trwania wieczoru, lecz jest to również specjalna atmosfera i dodatkowe atrakcje, które czekają widzów w holu Kijów.Centrum. W tym roku odświeżamy nieco formę oprawy – do współpracy zaprosiliśmy młodych muzyków ze szkół muzycznych pierwszego stopnia, którzy będą prezentować swoje umiejętności w czasie przerw między aktami. Nowością będą także wystawy artystycznych mozaik. Nasze Kino słynie z ogromnej mozaiki projektu Krystyny Strachockiej-Zgud z 1967 roku, zdobiącej jedną ze ścian holu. To dlatego do współpracy zaprosiliśmy artystów tworzących taką formę sztuki – mozaiki powinny trzymać się razem. Staramy się, by oprawa każdej transmisji była niezwykłym widowiskiem – godnym statusowi MET

– dodaje Michał Zalewski.

„Kniaź Igor”, fot. Micaela Rossato (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kniaź Igor”, fot. Micaela Rossato (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za pośrednictwem kina Kijów.Centrum miłośnicy opery, mogą obejrzeć i usłyszeć na żywo najznamienitsze arie, najdoskonalsze uwertury i mistrzowskie układy choreograficzne. Warto poczuć te emocje i docenić maestrię wykonawców. O wyjątkowej atmosferze związanej z odbiorem wspaniałych muzycznych dzieł na wielkim ekranie przekonali się już uczestnicy poprzednich sezonów transmisji z MET.

Warto dodać, że przed każdym Sezonem Operowym w Kijów.Centrum list polecający przesyła Mariusz Kwiecień, światowej sławy śpiewak operowy, pochodzący z Krakowa. W tym roku Kwiecień, wraz z Anną Netrebko i Piotrem Beczałą wystąpią w operze Eugeniusz Oniegin, która otworzy Sezon Operowy 2013/2014 w Kijów.Centrum. Będzie to wielka, polska uczta muzyczna dla wszystkich miłośników opery. Ogromne zainteresowanie widzów wcześniejszymi edycjami transmisji jest najlepszą rekomendacją, dlaczego warto przenieść się do The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, siedząc wygodnym fotelu krakowskiej sali kinowej.

Sezon Operowy 2013/2014 w Kinie Kijów.Centrum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sezon Operowy 2013/2014 w Kinie Kijów.Centrum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sezon operowy 2013/2014
5 października 2013 r. – 26 kwietnia 2014 r.
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR