COMING OuT 2013

Od 7 do 15 grudnia 2013 roku | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Wystawa COMING OuT jest wyjątkowym przedsięwzięciem artystycznym, które wpisało się już w kulturalny kalendarz Warszawy. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie wychodzi ze swoich murów w przestrzeń miejską, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najciekawsze prace dyplomowe swoich absolwentów. Wydarzenie jest nie tylko elementem promocji młodej sztuki, ale również dorocznym nieformalnym spotkaniem twórców: uznanych artystów – pedagogów oraz absolwentów i studentów warszawskiej ASP.

Autorka pracy: Dororta Pabel (źródło: materiały prasowe organizatora

Autorka pracy: Dororta Pabel (źródło: materiały prasowe organizatora

Na wystawie eksponowane są najlepsze dyplomy z siedmiu wydziałów – Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa oraz Sztuki Mediów i Scenografii.

Przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promowanie najlepszych absolwentów oraz pomoc w rozpoczęciu, mam nadzieję, wspaniałych karier zawodowych. To zadanie traktujemy priorytetowo jako powinność Uczelni wobec jej wychowanków.

Prof. Paweł Nowak, Prorektor ds. artystycznych i naukowych Akademii Sztuk Pięknych

Wystawa skierowana jest głównie do miłośników sztuki i bywalców wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Szczególnie cenne jest zainteresowanie środowisk opiniotwórczych – krytyków, dziennikarzy, animatorów kultury, a także przedstawicieli biznesu.

To właśnie Coming Out stwarza właścicielom galerii, studiom projektowym, firmom inwestującym w design swoich produktów szanse nawiązania kontaktów z młodymi, zdolnymi twórcami. Ważnymi odbiorcami wystawy są również młodzi ludzie – studenci i absolwenci szkół artystycznych.

Adam Janisch, „Forcing Funcion” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Janisch, „Forcing Funcion” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poprzednie cztery edycje wystawy cieszyły się niezwykła popularnością. W ubiegłym roku na wernisaż do siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia przyszło ponad 6 000 osób.  Jak co roku wystawie towarzyszyć będzie obszerny katalog. Publikacje z poprzednich edycji były bardzo pozytywnie oceniane przez czytelników i wydawców. Katalog z roku 2010 otrzymał wyróżnienie w 50 Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku.

Agnieszka Jakubowska, sezonowa rewitalizacja Opactwa Cysterskiego w Sulejowie, wizualizacja (źródło: materiały prasowe organizatora

Agnieszka Jakubowska, sezonowa rewitalizacja Opactwa Cysterskiego w Sulejowie, wizualizacja (źródło: materiały prasowe organizatora

Większość absolwentów, którzy prezentowali swoje prace na COMING OuT, uznaje wystawę za ważne wydarzenie na początku samodzielnej drogi artystycznej.

COMING OuT stał się bardzo ważnym punktem w mojej artystycznej drodze, zmienił wiele – to „ujawnienie się” szerszej grupie odbiorców spowodowało uruchomienie licznych przyjacielskich i biznesowych kontaktów. Założeniem COMING OuT jest trafna promocja, która stała się dla mnie początkiem rosnącego zainteresowania moimi plakatami i kolejnych ciekawych i nieprzypadkowych graficznych realizacji.

Wojciech Domagalski, absolwent Wydziału Grafiki, uczestnik COMINT Out 2010

Strony: 1 2

Dodaj komentarz