• 2013-11-18

Koncert UhUhBoo Project

26 listopada 2013 roku | TR Warszawa

Unikatowy projekt wizualno-muzyczny koreańskiej grupy UhUhBoo Project, znany ze współpracy z Park Chan-wookiem oraz Piną Bausch, balansujący na granicy avant-popu i brzmień przywodzących na myśl muzykę takich artystów jak Tom Waits, czy Gogol Bordello, wystąpi 26 listopada w TR Warszawa, w ramach programu muzycznego Pięciu Smaków.

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

Uhuhboo Project to niecodzienne, trudne do sklasyfikowania połączenie dźwięków, balansujące między estetyką punk-kabaretową i początkami koreańskiego popu. Muzyce towarzyszą trudne do rozszyfrowania, pełne metafor teksty zaangażowane w sprawy społeczne i polityczne. Podczas swoich koncertów zespół sięga po liczne rozwiązania audio-wizualne tworząc w ten sposób niezapomniany, hipnotyzujący spektakl.

Utwory zespołu, często określane jako bardzo teatralne, pozwoliły UhUhBoo łączyć twórczość z wieloma innymi dziedzinami sztuki, takimi jak taniec, film, sztuki wizualne. Ich muzyka pojawiła się w filmach takich jak: Pan Zemsta i Nocny połów Park Chan-wooka. Sama Pina Bausch wykorzystała utwory UhUhBoo w układach choreograficznych do spektakli Fur die Kinder von gestern i Rough Cut.

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

Wokalista i założyciel UhUhBoo – Hyunjin Baik jest artystą związanym z kultową galerią Arario mieszczącą się w Seulu. Tam ukończył też rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace można było oglądać w wielu galeriach w Chinach, Wielkiej Brytanii, czy we Włoszech. Ponadto Baik, jako artysta wszechstronny, zajmuje się również filmem, teatrem tańca, a także poezją i solowymi projektami muzycznymi.

UhUhBoo Project sięga po wydobywane w niekonwencjonalny sposób dźwięki rockowego instrumentarium, uzupełnionego o koreańskie instrumenty ludowe, takie jak bambusowy flet piri. Teksty piosenek to enigmatyczne, trudne do rozszyfrowania awangardowe poematy, opowiadające o trudnej rzeczywistości za pomocą niecodziennych metafor.

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

UhUhBoo Project (źródło: mat. organizatora)

Grupa eksploruje nowe przestrzenie muzyczne używając bogactwa dźwięków i gatunków muzycznych, takich jak minimalizm, trot (koreański teuroteu, najstarsza forma muzyki pop w Korei), rock, elektronika, narracja i ambient, tworząc w efekcie nową, pełną groteskowego uroku formę.

Koncert UhUhBoo Project
26 listopada 2013 roku
ul. Marszałkowska 8, TR Warszawa (Teatr Rozmaitości)

Dodaj komentarz