7. Festiwal Metropolia Jest Okey 2013

Od 26 do 30 grudnia 2013 roku | Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

W tym roku przywilej otwarcia festiwalu Metropolia Jest Okey (tradycyjnie już drugi dzień świąt) przypadł triu Coco Bongo – ich radosna, rock and rollowa muzyka będzie dobrym wstępem do tego, co będzie się działo przez cztery następne dni. Po nich na scenę wyjdzie kolejnych dziewięciu wykonawców, a pierwszy dzień zakończy występ znanego już na prawie całym świecie Pink Freud.

7. Festiwal Metropolia Jest Okey, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Festiwal Metropolia Jest Okey, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

27 grudnia wydarzenia będą toczyć się w Sopocie – W Teatrze na Plaży będzie można zobaczyć 5 przedstawień trójmiejskich grup tanecznych, a w sąsiadującym z nim Klubie Sfinks 700, 10 trójmiejskich zespołów, których występy zwieńczy koncert Leszka Możdżera.

W sobotę 28 grudnia, organizatorzy zapraszają do Nadbałtyckiego Centrum Kultury na spotkanie z trójmiejskimi kryminałami oraz z nową falą trójmiejskich teatrów improwizacji. W siedzibie NCK w Ratuszu Staromiejskim będzie można zobaczyć 4 nowopowstałe zespoły z tego gatunku.

Dla miłośników muzyki w Klubie Ucho w Gdyni. odbędą się koncerty zespołów wybranych przez Jakuba Knerę redaktora portalu w całości poświęconego trójmiejskiej muzyce – Nowe Idzie Od Morza. Na scenie Klubu Ucho zainstaluje się kolejno 5 specjalnie powołanych na ten dzień składów.

29 grudnia to dzień muzyczny – w Centrum św. Jana Jan Konop Big Band zagra standardy jazzowe Samm’ego Nestico. Koncert poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Marszałka woj. Pomorskiego. Równolegle w Klubie Parlament będą trwały prezentacje zespołów klubowych. Kulminacją tego dnia będzie koncert grupy Lipali transmitowany na żywo przez Radio Gdańsk – będzie to więc kontynuacja comiesięcznego cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk.

30 grudnia czas na wyciszenie – w tym dniu organizatorzy zapraszają, do klubu Desdemona w Gdyni na debatę pt. Jak skutecznie promować swoją twórczość w mediach – debatę poprowadzi Kamil Wicik z Radia Gdańsk, a zakończy występ dwóch zespołów: Borowski /Miegoń oraz Black Mynah. Miłośnicy sztuki współczesnej są zaproszeni na godzinę 18.00 do siedziby Nadbałtyckiego Centrum Kultury na wernisaż prac wideoartu stworzonych przez trójmiejskich artystów.

Podsumowując:

  • 3 miasta
  • 5 dni
  • 5 grup teatrów tańca
  • 4 grupy impro
  • 10 artystów videoartu
  • 39 zespołów
Metropolia Jest Okey 2012, 26-30 grudnia, fot. R. Jachimowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Metropolia Jest Okey 2012, 26-30 grudnia, fot. R. Jachimowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

26 grudnia 2013 roku, godz. 18.00 – Koncerty, Klub Ucho / Gdynia. Prowadzenie: Przemysław Gulda, Wstęp: 5 zł.
Wystąpią: Natalia Grzebała, Kinga & Karolina Pruś, Pomorska 68, State Urge, Tutwiler, William Malcolm, Judy’s Funeral, Nawrocki Folk Computer Band, Majestic, Absyntia, Pink Freud

27 grudnia 2013 roku, godz. 18.00 – Koncerty, Klub Sfinks 700 / Sopot. Prowadzenie: Borys Kossakowski. Wstęp 5 zł.
Wystąpią: GARS, Gang Czerwonego Paznokcia, Ras Paddy And The Rockas, Pedal Distorsionador, Destructive Daisy, The Esthetics, mjut, Little Lava, Funkloopy, Jopolka,  Leszek Możdżer

Strony: 1 2

Dodaj komentarz