• 2013-12-14

Koncert świąteczny New York Voices

27 grudnia 2013 roku | Stołeczna Estrada

27 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbędzie się koncert zdobywców Grammy Award, jazzowego kwartetu New York Voices, zaliczanego do elity wokalnej światowego jazzu, który właśnie świętuje 25 lecie swojej pracy twórczej.

New York Voices (źródło: mat. prasowe)

New York Voices (źródło: mat. prasowe)

Grupa New York Voices zasłynęła z wyjątkowego brzmienia i natchnionych aranżacji. Ich dojrzałość muzyczna sprawia, że potrafią bardzo płynne przejść od wykonań orkiestrowych do bardziej intymnego klimatu kameralnych śpiewów a cappella. Głęboko zakorzenieni w jazzie, muzyce brazylijskiej, R&B, muzyce klasycznej i popowej, łączą w swojej twórczości tradycyjną wrażliwość z często zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi. Potrafią w umiejętny sposób nadać współczesną jakość klasycznemu materiałowi, nie tracąc przy tym jego esencji. Ich czterogłosowe harmonie są tak perfekcyjne, że czasem ciężko odróżnić, gdzie się kończy jeden głos, a gdzie zaczyna drugi. To do nich zwracają się mistrzowie aranżu i najwięksi dyrygenci, tacy jak Don Sebesky, Michael Abene, Keith Lockhart, czy Rob Fisher – którzy znają i podziwiają złożoność ich twórczości.

Rok, w którym świętują swoją 25. rocznicę, New York Voices (Darmon Meader, Kim Nazarian, Peter Eldridge oraz Lauren Kinhan) zamykają długo oczekiwanym świątecznym albumem Let it snow, który prezentuje tradycyjne świąteczne klasyki i kolędy, a także świeckie przeboje, łącząc je z wyrafinowanymi elementami jazzu i swingu.

Podczas Koncertu Świątecznego w Warszawie będzie można usłyszeć m.in.: Let It Snow, Have Yourself a Merry Little Christmas, Silent Night, O, little town of Bethlehem. Produkcji płyty podjął się Elliot Scheiner (producent big-bandowego albumu New York Voices, Sing! Sing! Sing!).

Koncerty Świąteczne organizowane przez Stołeczną Estradę w warszawskich kościołach mają wieloletnią tradycję. W ramach projektu ze specjalnymi świątecznymi programami wystąpili dotychczas w Warszawie: Angelique Kidjo, Dee Dee Bridgewater, Take 6, The Golden Gospel Singers, Barbara Hendricks, The Hilliard Ensamble oraz Chick Corea. Od sześciu lat koncerty odbywają się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, która ze względu na swoją historią i lokalizację w centrum świątecznie iluminowanej Starówki, jest niewątpliwie wspaniałym miejscem na takie wydarzenia.

Koncert świąteczny New York Voices:
27 grudnia 2013 r., godz. 20.00
ul. Świętojańska 8, Archikatedra św. Jana Chrzciciela
Warszawa

Dodaj komentarz