• 2014-05-21

IV Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH

Od 30 maja do 31 sierpnia 2014 roku | BWA Wrocław

Simone Jones (Kanada) jest artystką multimedialną – pracuje z takimi formami jak film, wideo, rzeźba czy performance. Jones jest reprezentowana przez galerię Ronald Feldman Fine Arts w Nowym Jorku. Jest też profesorem nadzwyczajnym na uniwersytecie OCAD w Toronto, Kanadzie. Uwielbia jeździć do pracy na rowerze. Praca Simone Jones zatytułowana Perfect vehicle (Idealny pojazd) zostanie pokazana na wystawie Velodream, kuratorowanej przez Blandine Roselle i Sarah Cnudde (Stowarzyszenie KRAFT, Francja) w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth (Wrocław, 30 maja – 31 sierpnia 2014), którego motywem przewodnim będzie rower.

Simone Jones, „Perfect Vehicle” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Simone Jones, „Perfect Vehicle” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z historii Biennale. Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH swoją premierę miało w 2008 roku w BWA Wrocław – Galerii Sztuki Współczesnej jako międzynarodowy projekt torujący drogę zrozumieniu takich zjawisk jak street art, graffiti, redizjan, guerilla gardening i wielu innych. Biennale dotyczy problematyki zaangażowania sztuki w aktualne wyzwania i perspektywy, jakie dla rozwiązywania problemów współczesności otwierają się w obszarach takich jak troska o środowisko, nowoczesna urbanistyka, kultura alternatywna. Dotychczas Biennale skupiło ponad 100 artystów z 11 krajów.

Poprzednie edycje Biennale uzyskały wiele nagród i były szeroko opisywane, zarówno w popularnej prasie krajowej, jak i profesjonalnych periodykach światowych i publikacjach książkowych (m.in. publikacja w Abstract graffiti, Cedara Lewisohna, Londyn-Nowy Jork 2011 – w której Biennale jest opisywane jako najważniejsze wydarzenie w tej części Europy; publikacja w amerykańskim magazynie The Street Art Journal – w którym Biennale określane jest jako jedna z bardziej interesujących wystaw roku 2010 na świecie).

Kuratorka Biennale: Joanna Stembalska
Organizator: BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej

IV Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH
Wrocław, 30 maja – 31 sierpnia 2014 roku
Wernisaż wystawy: 30 maja 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2014 roku
Galeria Awangarda – BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32
Wrocław

Strony: 1 2 3 4

Dodaj komentarz