• 2014-06-13

5. Wystawa Dyplomów UAP

Od 23 do 29 czerwca 2014 roku | Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

W tym roku odbędzie się już 5. (jubileuszowa) edycja Wystawy Dyplomów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wystawa ta wpisana jest w obchody 95-lecia istnienia Uczelni. Jak dotąd, jest to największa tego typu ekspozycja w kraju. Uczelnia otrzymała w tym roku do swojej dyspozycji halę nr 6, gdzie zaprezentuje w sumie ponad 300 prac dyplomowych (licencjackie i magisterskie). Dla zwiedzających będzie to okazja do zapoznania się z dorobkiem i poziomem największej uczelni artystycznej w kraju.

Dyplomy UAP 2013, wernisaż, 21 czerwca 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dyplomy UAP 2013, wernisaż, 21 czerwca 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najważniejszym aspektem wystawy dyplomów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jest możliwość obejrzenia ich w całości w jednym miejscu i czasie przez szeroką publiczność a także media. Otwarcie całej wystawy dla publiczności z zewnątrz daje szansę wglądu we wszystkie kierunki i poziom kształcenia UAP.

dr hab. Piotr Tetlak prof. nadzw. UAP (kurator generalny)

Dzięki współpracy obu instytucji (UAP i MTP) tegoroczne obrony dyplomów, jak i cztery poprzednie edycje, realizowane są w przestrzeni MTP w Poznaniu. Z jednej strony jest to przełamywanie konwencji (i typowego dla środowiska artystycznego hermetyzmu) przez Uczelnię, z drugiej – życzliwość i otwartość na tematy związane ze sztuką ze strony władz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Same obrony dyplomów rozpoczynają się na początku miesiąca czerwca i trwać będą do 22. 06. Następnie rozpocznie się wystawa dyplomów otwarta dla szerokiej publiczności, zainaugurowana uroczystym wernisażem w dniu 23.06 o godz. 20.00. Wernisaż uświetni pokaz Pracowni Ubioru i Kostiumu oraz koncert w wykonaniu dwóch zespołów (Zakręt, Kumka Olik).

 

Kalendarium:

  • 8 – 13 czerwca – obrony licencjatów
  • 17 – 22 czerwca – obrony dyplomów magisterskich
  • 17 czerwca – Konferencja prasowa godz. 11.00 (wtorek), MTP hala nr 6
  • 23 czerwca, godz. 20.00 – Wernisaż – Uroczyste otwarcie wystawy uświetni POKAZ – Dyplomy 2014 Pracowni Ubioru i Kostiumu (Kierunku Scenografia Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii, jednego z trzech największych kierunków w Polsce, obok Krakowa i Warszawy).
  • 23 – 29 czerwca – otwarcie wystawy dla publiczności (godz. 10.00 – 17.00)
Dyplomy UAP 2013, wernisaż, 21 czerwca 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dyplomy UAP 2013, wernisaż, 21 czerwca 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kurator generalny: dr hab. Piotr Tetlak prof. ndzw. UAP
Projektant układu wystawienniczego: dr Piotr Barłóg ad

Wydział Architektury i Urbanistyki. Kuratorzy: mgr Dorota Januszek as, mgr Mateusz Słociński as
Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii. Kuratorzy: dr Mikołaj Stankowski as, mgr Elżbieta Cios as, mgr Ewa Mróz as (prezentacja katedry Ubioru)
Wydział Malarstwa. Kuratorzy: dr Ewa Klesza ad, dr Paweł Kaszczyński ad
Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej. Kuratorzy: dr Marek Glinkowski ad, mgr Mateusz Kokot as
Wydział Komunikacji Multimedialnej. Kuratorzy: mgr Michał Bugalski as, mgr Mateusz Sadowisk as, mgr Karolina Kubik as, dr Wojciech Hoffmann ad
Wydział Edukacji Artystycznej. Kurator: dr Rafał Łukomski ad
Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych. Kurator: mgr Łukasz Gruszczyński as

Strony: 1 2

Dodaj komentarz