• 2014-06-17

III Euro Chamber Music Festival

Od 21 do 24 czerwca 2014 roku | NCK – Ratusz Staromiejski w Gdańsku

Rafał Dołęga  fagot

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof.Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof. M.Reina). Współpracował z wieloma uznanymi orkiestrami polskimi i zagranicznymi takim jak: Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka, Capella Cracoviensis, Filharmonia Krakowska, Bach Collegium Munchen, New Rhein Chamber Orchester Koln, Opera Haus Krefeld, Folkwang Kammerorchester Essen, Internationale Junge Orchesterakademie, Internationale Jugen-Festspieltreffens Bayreuth.

Karolina Maszk – flet

Urodziła się w 1989 roku. W 2010 roku ukończyła studia licencjackie, a w 2012 ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w tej samej uczelni. Od 2012 roku kontynuuje edukację na studia podyplomowych w macierzystej uczelni oraz rozpoczęła naukę w Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w Instytucie Edukacji artystycznej na kierunku Edukacji Artystycznej z Zarządzaniem i Marketingiem w kulturze muzycznej. Brała udział w licznych konkursach i kursach mistrzowskich u takich flecistów jak: Peter Lukas Graf, Philippe Bernold, Janos Balint, Łukasz Długosz. Brała udział w wielu projektach koncertowych organizowanych przez filharmonie, orkiestry kameralne i agencje artystyczne.

Karolina Maszk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karolina Maszk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Łacny  waltornia

Urodzony w 1983 roku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wiesława Grochowskiego. Od 2008 roku pierwszy waltornista Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Od 2009 roku waltornista Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. W latach 2004-2008 pierwszy waltornista Orkiestry Muzyki Nowej w Katowicach. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich oraz kameralnych prowadzonych między innymi przez Dale Clevengera, Xiao Ming Hana, Stefan de Leval Jezierskiego, Andy Stone – Fewings.

Krzysztof Tymendorf – altówka

Pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht oraz dr Błażeja Maliszewskiego. Doskonalił swoje umiejętności na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u prof. Wolfganga Klosa. Jest gościnnym studentem Swedish National Orchester Academy w Göteborgu. Kolaborował jako kameralista z takimi artystami jak m.in.: Christoph Hartmann, Tytus Wojnowicz, Krzysztof Podejko, Avri Levitan, Bartosz Koziak.

Bertrand Braillard-Eberstadt – wiolonczela (solista Orchestre National d’Île de France)

Ukończył Konserwatorium w Paryżu oraz Akademię Muzyczną w Bazylei u profesorów Klaus Heitz, Germaine Fleury tudzież Antonio Meneses (Beaux Arts Trio). Jako stypendysta fundacji Piatigorskiego, doskonalił swój warsztat i umiejętności w Peabody Institute of Music w Baltimore (USA) pod okiem Stephen Kates, Janos Starker, Leon Fleischer i Walter Levin. W 1997 i 1998 wykonał integral sonat Johannesa Brahmsa w slynnym Carnegie Hall. Jako solista wystąpił na scenach niemalże całego świata.

Betrand Braillard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Betrand Braillard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gilles Nicolas – fortepian

Absolwent Konserwatorium w Lyonie w klasie Rubena Lifschitza. Jako kameralista i akompaniator, współpracował z wyjątkowo wybitnymi artystami jak Yehudi Menuhin, Vadim Repin, Edouard Wulfson, Boris Garlitsky, Vladimir Mendelssohn. Jako solista brał udział w licznych festiwalach Francji i Europy oraz w Chinach interpretując utwory wielkiego repertuaru pianistycznego jak Obrazki z Wystawy Musorgskiego, Sonata h-moll Liszta czy Wanderer Fantasie Schuberta. Miłośnik muzyki nowej, wykonał premiery utworów takich kompozytorów jak m.in. François Fayt, Jean-Jacques Di Tucci, Jean-Claude Wolff.

Dodaj komentarz