• 2014-06-04

Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych IMPRINT

Od 6 czerwca do 31 sierpnia 2014 roku | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Tematem trzeciej już edycji warszawskiego Międzynarodowego Triennale Sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza IMPRINT jest Iluminacja. To wieloznaczne pojęcie, dające się definiować zarówno dosłownie, jak i alegorycznie, stanowi doskonałą pożywkę dla wizualnej kreacji.

Krzysztof Tomalski „Inertness I” (źródło: materiały prasowe)

Krzysztof Tomalski „Inertness I” (źródło: materiały prasowe)

Trzecia edycja warszawskiego Międzynarodowego Triennale Sztuk Graficznych im. Tadeusza Kulisiewicza Imprint 2014 podporządkowana została w całości jednemu hasłu − iluminacji.

W sztuce iluminacja może być zarówno elementem umożliwiającym percepcję rzeczy (towarzyszy mimesis), procesem przeniesienia myśli w kreację (wydobywanie i obmyślanie kształtów) jak i natchnieniem (twórcze olśnienie). Może być wreszcie przedmiotem twórczej spekulacji. Każde znaczenie to oddzielna odsłona, w której główną rolę gra indywidualna artystyczna wizja.

− Sebastian Dudzik

Do wzięcia udziału w tegorocznej edycji IMPRINTu zostało zaproszonych 50 artystów z kraju i ze świata. W tym składzie wystawa prezentuje szeroko rozumianą grafikę wykorzystującą tradycyjne i współczesne techniki, z uwzględnieniem instalacji graficznych oraz prac łączących grafikę z multimediami.

Dzięki różnorodnemu i przemyślanemu sposobowi prezentacji wystawione obiekty pozwalają zaobserwować, jak tradycyjny warsztat graficzny przenika do nowoczesnych technologii oraz jak nowoczesne materiały i technologie wkraczają do klasycznych form warsztatowych, służąc wyrażeniu intencji artysty, uzupełniając i wzbogacając jego pomysł i ideę.

6 czerwca o godzinie 16.00 w Pałacu Czapskich odbędzie się wernisaż wystawy, a o 19.00 w budynku Sinfonii Varsovia rozpocznie się uroczyste otwarcie Triennale.

Wstęp na wystawę bezpłatny.

Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych „Imprint 2014”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych „Imprint 2014”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowe Triennale Grafiki Imprint 2014
Od 6 czerwca do 31 sierpnia 2014 roku
Wernisaż: 6 czerwca 2014 roku, godz. 16.00
Pałac Czapskich
Ul. Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa

Dodaj komentarz