• 2014-07-30

ArtPark 2014 – strefa artystyczna

Od 7 do 31 sierpnia 2014 roku | Dom Kultury Śródmieście w Warszawie

Wydarzenie kulturalne ArtPark – strefa artystyczna to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum Warszawy, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). To liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy) zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To także możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

Vladimirska (źródło: materiały prasowe)

Vladimirska (źródło: materiały prasowe)

ArtPark to projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy.

Na scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i to, co nowe, tak jak wcześniej nieprezentowane koncerty oraz spektakle. Przykładem niech będą dwie produkcje, stworzone specjalnie na potrzeby ArtParku: projekt Profesjonalizm Marcina Maseckiego (2010), wydany w 2011 roku w formie albumu pod nazwą Chopin. Chopin. Chopin, którego współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście, oraz Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie (2012) – piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola.

ArtPark to przestrzeń, gdzie przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpośredni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godzinie 18.00, a w soboty o godzinie 19.00 odbywać się będą koncerty, spektakle, recitale; w czwartki i niedziele o 18.00 wieczorki taneczne do muzyki na żywo; w niedziele o 11.00 spektakle i warsztaty dla dzieci, a od poniedziałku do piątku przez cały ArtPark w godzinach od 11.00 do 13.00 familijne warsztaty z plastyką, zajęcia taneczne, plener malarski, Tai Chi i gry planszowe. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Dopełnieniem będzie Ołpen Sztaluga – otwarta przestrzeń wystawiennicza dla każdego artysty prezentującego twórczość malarską, fotograficzną, użytkową czy inną – niesceniczną (obowiązują zgłoszenia).

Trzy ostatnie dni ArtParku to Dni Śródmieścia. Już drugi raz wspólnie z Urzędem Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy realizowany jest w formie prezentacji działających na terenie dzielnicy instytucji, organizacji pozarządowych i innych podmiotów aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury, reprezentujących społeczności lokalne oraz działających w sferze społecznej. Od 29 do 31 sierpnia park i scena będą oddane do ich dyspozycji.

„ArtPark”, Poranna Strefa Artystyczna, fot. Barbara Babilińska (źródło: materiały prasowe)

„ArtPark”, Poranna Strefa Artystyczna, fot. Barbara Babilińska (źródło: materiały prasowe)

Wystawy stałe w ramach Ołpen Sztalugi:

  • Building Bridges Between Cultures, projekt realizowany przez Europejską Fundację Edukacji i Rozwoju, finansowany przez The Council on State Support to Non-governmental Organizations under the Auspices of the President of the Republic of Azerbaijan,
  • Barbara Borzyszkowska Street Off, wystawa fotografii,
  • Iza Maciusowicz Pejzaż wielkomiejski, wystawa fotografii,
  • Prot Jarnuszkiewicz Traces/Lisbon, wystawa fotografii,
  • Katarzyna Stanny The Best of… Posters, wystawa plakatów,
  • Katarzyna Wieczorek Przeźrocza surrealizmu, wystawa fotografii.
Klenczon, fot. Piotr Popielak (źródło: materiały prasowe)

Klenczon, fot. Piotr Popielak (źródło: materiały prasowe)

Dni Śródmieścia 2014 – występy sceniczne:
piątek, godz. 18.00–21.45; sobota, godz. 13.00–15.00

  • Artur Rożek (baryton) z towarzyszeniem chóru Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych,
  • Chór kameralny Ars Cantata (sekcja Klubu Inteligencji Katolickiej),
  • Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa,
  • Zespoły rockowe Hatestory i Magnetar.

ArtPark – strefa artystyczna
Od 7 do 31 sierpnia 2014 roku
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie

Dodaj komentarz