• 2014-10-13

IX Aukcja Charytatywna ziarno Sztuki – ogród Nadziei

29 października 2014 roku | Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei

Tegoroczna, dziewiąta już aukcja charytatywna ziarno Sztuki – ogród Nadziei odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Środki zebrane na aukcji – jak co roku – pomogą chorym na raka i ich bliskim, którzy dzięki nim będą mogli korzystać z pomocy psychoonkologicznej i terapii wspomagających proces zdrowienia.

Kacper Kowalski, „Toys for boys” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski, „Toys for boys” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku na aukcji znajdą się prace takich uznanych twórców jak: Stanisław Baj, Agata Bogacka, Dorota Buczkowska, Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Stasys Eidrigevičius, Maurycy Gomulicki, Zbylut Grzywacz, Łukasz Huculak, Janusz Kapusta, Kacper Kowalski, Alfons Kułakowski, Franciszek Maśluszczak, Eugeniusz Minciel, Michał Misiak, Teresa Murak, Marzena Nowak, Jan Pamuła, Adam Pańczuk, Jarosław Puczel, Andrzej Strumiłło, Urszula Wilk, Honza Zamojski, Andrzej Żurek. Artyści podarowali na licytację prawie sto obiektów.

Na aukcji można będzie także nabyć reprodukcję obrazu Kościół w Auvers Vincenta van Gogha. Płótno zagrało w pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej pt. Twój Vincent, opowiadającej o życiu genialnego malarza.

Wszystkie prace można będzie obejrzeć na wystawie przedaukcyjnej w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ekspozycja obiektów przeznaczonych na aukcję została zaplanowana w dniach 15–19 października.

Stasys Eidrigevicius, „Homage Gierymski” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stasys Eidrigevicius, „Homage Gierymski” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorem aukcji jest Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei. Działa ona od 2004 r., od 2005 r. jest organizacją pożytku publicznego. Stanowi przestrzeń, gdzie osoby dotknięte nowotworem oraz ich rodziny znajdują pomoc psychologiczną i wsparcie. Opracowany przez specjalistów związanych z fundacją Integralny Program Zdrowienia obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia onkologicznego w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego.

Z pomocy fundacji Ogród Nadziei skorzystało już ponad 1600 osób. Każdego roku z różnych form wsparcia oferowanych przez nią korzysta około 200 osób.

Jarosław Puczel, „Dwie pary” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Puczel, „Dwie pary” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Partnerzy aukcji: Muzeum Narodowe w Warszawie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Rempex, Artinfo
Patroni honorowi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Business Centre Club

IX Aukcja Charytatywna ziarno Sztuki – ogród Nadziei
Aukcja odbędzie się 29 października 2014 roku, godz. 18.00 (początek licytacji o godzinie 18.30)
Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

Wystawa odbędzie się w dniach od 15 do 19 października 2014 roku
Wernisaż: 15 października 2014 roku, godz. 18.00
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ul. Książęca 4

Dodaj komentarz