11. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza

Od 18 listopada do 8 grudnia 2014 roku | BWA w Tarnowie

  • Niedziela, 7 grudnia 2014 roku / Mały ArtFest
    godz. 11.00 i 15.00 – ZetPety: Stwór-Tektur – warsztaty dla dzieci w wieku 7–10 lat / BWA, Pałacyk Strzelecki

Stwór-Tektur to zabawa prostymi formami, zmiana podejścia do materiałów pozornie nieatrakcyjnych, odkrywanie potencjału w sobie i w projektowaniu.

Uczestnicy dostaną  geometryczne kształty, które odrysowane na tekturze zamienią się w ich własne projekty zabawek. Pokażemy, że prawdziwy potencjał tkwi w prostych formach, jak ważne dla projektu jest ograniczanie ilości detali i że to nie materiał jakim się dysponuje, lecz osobowość autora sprawia, że każdy projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Przestrzeń warsztatową wypełniona będzie Stworami-Tekturami w wersji makro, dzieci będą pracować otoczone zwierzętami, pojazdami i  budynkami wykonanymi z tych samych elementów, których będą używać do swoich projektów.

11. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, Budka Suflera (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, Budka Suflera (źródło: materiały prasowe organizatora)

  • Niedziela, 7 grudnia 2014 roku
    godz. 19.00 – Pożegnalny koncert Budki Suflera / Hala Jaskółka

Budka Suflera jest absolutną legendą polskiej muzyki pop-rockowej. Zespół, którego muzyka kształtowała gusta kolejnych pokoleń i do dziś stanowi wzór dla wielu młodszych artystów i muzyków. Autorzy największych przebojów ostatnich dziesięcioleci – Cień Wielkiej Góry, Jolka, Jolka czy Takie Tango wciąż zadziwiają swoją witalnością i profesjonalizmem.

Koncert w Tarnowie, organizowany w ramach pożegnalnej trasy koncertowej A po nocy przychodzi dzień… – stanowić będzie niepowtarzalną, bo niestety ostatnią okazję do zobaczenia na żywo tej wyjątkowej grupy.

  • Poniedziałek, 8 grudnia 2014 roku
    godz. 18.30 – wernisaż wystawy Akt w polskiej fotografii / BWA, Pałacyk Strzelecki, wernisaż wstęp wolny, wystawa biletowana

Wystawa Akt w polskiej fotografii to prezentacja ponad stu prac 79 najsłynniejszych polskich fotografików, które zgromadził Jerzy Piątek – artysta fotografik, jeden z twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

11. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza
Od 18 listopada do 8 grudnia 2014 roku
BWA w Tarnowie

Strony: 1 2 3 4

Dodaj komentarz