• 2014-11-08

5. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata

Od 7 do 15 listopada 2014 roku | Stowarzyszenie Dwa Brzegi

Wszystkie Strony Świata to muzyczne święto Puław. Festiwal wznosi muzyczne mosty między muzyką poważną, jazzową i ludową. Tak jak w roku ubiegłym spogląda w stronę sceny awangardowej i offowej. Zestawione zostaną wybitne dzieła przeszłości z nowatorskimi interpretacjami i aktualnymi trendami. Przekroczenie granic – geograficznych i gatunkowych – udowadnia, że muzyka nie musi ograniczać się tylko do właściwego sobie odbiorcy, że warto sięgać po to, co dotychczas nieznane.

5. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Puławy wraz z Pałacem Książąt Czartoryskich to historyczny ośrodek kultury oświeceniowej. Na przełomie XVIII i XIX wieku miasto stało się dominującym ośrodkiem narodowej kultury, w którym kwitła literatura, sztuka, muzyka i teatr. W XIX wieku było ono określane były mianem Polskich Aten. Obecnie Puławy stanowią ośrodek o jednym z najwyższych w Polsce współczynniku osób z wyższym wykształceniem. Jednocześnie – kładziony jest nacisk na kształcenie w naukach ścisłych i technicznych. Festiwal Wszystkie Strony Świata jest pomyślany jako wydarzenie mające służyć odbudowywaniu tradycji humanistycznej i kulturalnej tego ośrodka.

W poprzednich edycjach w Puławach gościli m.in.: Kwartet Borodina, Orkiestra Warsaw Camerata, Kameraliści NOSPR w Katowicach, Ewa Pobłocka, Leticia Muñoz Moreno, Aleksandra Kuls, Gaba Kulka, Natalia Przybysz, Maja Kleszcz, Misha Alperin, Dimitry Vasiliev, Dudu Carmel, Edicon Ruiz, Rafał Zambrzycki-Payne, Eyal Ein-Habar, Gregoire Maret, Włodek Pawlik, Janusza Grzywacz, Adam Strug, Karol Kozłowski, Marcin Masecki, zespoły Laboratorium, Vołosi, Profesjonalizm, Levity, Alte Zachen, Horny Trees, Ludojad, SMKKPM Ultra i Latające Pięści. W tym roku usłyszymy m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka, Janusza Grzywacza, Annę Serafińską, Magdalenę Bojanowicz, kwartety Balanescu i Bester oraz zespoły Slalom i Trzy Dni Później.

Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Adam Klocek, dyrygent i wiolonczelista, laureat muzycznego Oscara – Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji.

5. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Grzegorz Trzpil (źródło: materiały prasowe organizatora)

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Grzegorz Trzpil (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyczne budowle Wszystkich Stron Świata

Muzyczne kręgi od klasyki, poprzez jazz i muzykę etniczną, do świata hard rocka i muzyki alternatywnej spotkają się w Puławach. 5. edycja Festiwalu Wszystkie Strony Świata to czas na podsumowanie i mały jubileusz.

Konstruujemy muzyczne budowle, których okna patrzą we wszystkie strony świata. Razem z Państwem tworzymy własne, puławskie muzyczne historie, paralele i odniesienia, zderzamy, łączymy, cieszymy się nowościami i starociami – podkreśla Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

5. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof Wójcik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Strony: 1 2 3 4 5

Dodaj komentarz