• 2014-12-22

Wystawa stała. Fotografia

Od 6 grudnia 2014 roku do 22 lutego 2015 roku | BWA w Tarnowie

Wystawa będzie trzecią odsłoną Wystawy stałej w Tarnowie prezentującej wybrane dzieła z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, ale pierwszą w historii kolekcji wystawą fotografii. Pokazane zostaną unikalne prace fotograficzne polskich artystów i białoruskiego artysty Artura Klinaú’a.

Wystawa „Fotografie z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Fotografie z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści: Marta Deskur, Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Piotr Jaros, Artur Klinaú, Robert Kuśmirowski, Maria Pyrlik, Łukasz Skąpski, Krzysztof Zieliński
Kurator: Jan Trzupek (prezes MFMSW)

Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej powołana została jesienią 2004 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego w odpowiedzi na zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program Kultury Znaki czasu. Celem rządowego projektu jest wypełnienie wieloletnich zaległości w gromadzeniu dzieł sztuki współczesnej w zbiorach publicznych i wspomaganie instytucji i organizacji realizujących program Znaki czasu. Celem Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej jest tworzenie autonomicznej kolekcji sztuki oraz promocja i popularyzacja polskiej i europejskiej sztuki współczesnej.

Maria Pyrlik, „Stopklatki nr 3”, 2001 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maria Pyrlik, „Stopklatki nr 3”, 2001 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od grudnia 2013 roku fragmenty kolekcji MFMSW są na stałe prezentowane w przestrzeni Dworca PKP w Tarnowie w ramach Wystawy stałej. Jest to wspólne przedsięwzięcie Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.

Fotografia z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej
Wernisaż: 5 grudnia 2014 roku, godz. 18.30
Wystawę można oglądać do 22 lutego 2014 roku
BWA w Tarnowie
Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
Tarnów

1 komentarz do artykułu “Wystawa stała. Fotografia”

Dodaj komentarz