• 2014-12-20

Metropolia jest Okey 2014

Od 26 grudnia do 30 grudnia 2014 roku | Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Zjednoczone siły artystów Gdańska, Sopotu i Gdyni. Skumulowana siła muzyki, tańca, literatury, sztuk wizualnych. Najlepsze trójmiejskie kluby, dziesiątki koncertów, przedstawienia niezależnych teatrów tańca i wystawy – festiwal powstał nie tylko po to, by promować hasło metropolii, ale przede wszystkim po to, aby przy ogromnym ładunku pozytywnej energii, nieść radość wspólnego działania.

Metropolia jest Okey (źródło: materiały prasowe organizatora)

Metropolia jest Okey (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas kilku grudniowych dni  trójmiejskie środowisko artystyczne wspólnie prezentuje najważniejsze dokonania z całego roku. Festiwalowe wydarzenia cieszą się wielką popularnością, ponieważ najbardziej liczy się tu artystyczna energia, którą wykonawcy dzielą się ze sobą nawzajem i z publicznością.

Tegoroczna odsłona to tradycyjne koncert w trójmiejskich klubach (S.F.I.N.K.S. 700, Ucho i Parlament), teatry tańca, a także Impro, Metropolia jest Okey dla dzieci, śpiewający aktorzy, debata, spotkanie z książką i wystawa fotograficzna.

Program

 • 26 grudnia 2014 roku
  KONCERTY, Klub Sfinks 700
  Prowadzenie: Przemysław Gulda
  1. Sea Vine
  2. K 80’s
  3. Golden Life
  4. Hatti Vatti
  5. Abdul x DJ Wojak / ABW
  6. Cotton Wing
  7. Ikenga Drummers
  8. Apteka
  9. Enchantia
  10. Karol Schwarz All Stars
 •  27 grudnia 2014 roku
  LITERATURA, NCK-Ratusz Staromiejski / Gdańsk
  Spotkanie z Jedną Książką, ale z którą?

Statystyczny Polak czyta jedną książkę rocznie. Gdybyś miał wybrać jeden tytuł, czy byłby to dla Ciebie problem? Zaproszeni goście Abelard Giza, Julia Kamińska i Jan Kozłowski opowiedzą o wybranym przez siebie tytule.

 • 27 grudnia 2014 roku
  KONCERTY, Klub Muzyczny Ucho / Gdynia
  1. Yell_O!
  2. Coco Bongo
  3. Target
  4. The Pin Dolls
  5. Groovekojad featuring I.F. (Igor Falecki Group)
  6. Oczi Cziorne
  7. Elec-Tri-City
  8. Radio Bagdad
  9. MARIA KA
  10. Tymon & The Transistors
 • 27 grudnia 2014 roku
  WIDOWISKO MUZYCZNE, Centrum św. Jana / Gdańsk
  Śpiewający aktorzy, I’m Calling You

Niezwykła idea integracji i poszukiwań artystycznych w obrębie piosenki aktorskiej po raz pierwszy w programie Festiwalu Metropolia jest Okey.

Widowisko muzyczne I’m  Calling You to, specjalnie przygotowane na Festiwal, wyjątkowe spotkanie z największymi hitami światowej muzyki i piosenki filmowej przygotowanymi w zaskakujących wersjach i kontekstach. To bezprecedensowe spotkanie ze śpiewającym aktorami zawodowych teatrów z Trójmiasta, którzy przykładowo realizują ideę integracji artystycznej ponad podziałami. Koncert złożony jest z różnorodnych gatunkowo kompozycji. Pojawią się: blues, rock, rap, reggae, jazz, musical, pop, gospel i folk.

W niezwykłej scenerii kościoła św. Jana w Gdańsku będzie można podziwiać: Renię Gosławską, Magdalenę Smuk, Rafała Ostrowskiego i Krzysztofa Wojciechowskiego z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Sylwię Górę Weber i Annę Kociarz z Teatru Wybrzeże oraz Edytę Janusz-Ehrlich z Teatru Miniatura.

Aranżacje przygotował kompozytor Ignacy Jan Wiśniewski, któremu towarzyszyć będą muzycy: Rafał Szyjer (gitara), Kazik Kaszubowski (gitara basowa), Paweł Osicki (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Marcin Janek (saksofony).

 • 28 grudnia 2014 roku
  DLA DZIECI, NCK-Ratusz Staromiejski / Gdańsk
  Metropolia Jest Okey dla dzieci
Metropolia jest Okey (źródło: materiały prasowe organizatora)
Metropolia jest Okey (źródło: materiały prasowe organizatora)
Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz