• 2014-12-18

Power in Unity

19 grudnia 2014 roku | Centralny Basen Artystyczny w Warszawie

Power in Unity to projekt, którego ideą jest stworzenie cyklu imprez zrzeszających najciekawszych muzyków w kraju i poza nim, szukanie i tworzenie ciekawych muzycznych kolaboracji, produkowanie widowisk scenicznych, a co za tym idzie dawanie ludziom większego pola do odbioru najpiękniejszej dziedziny sztuki – muzyki. Gospodarzem każdego eventu jest zespół P. Unity, który zaprasza do uczestnictwa w show inne zespoły.

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co wydarzy się w Basenie Artystycznym? Otóż będzie to niekonwencjonalne, wychodzące poza wszelkie granice standardów – show, widowisko, przedstawienie sceniczne (po części teatralne) z udziałem Sonar Soul, Pauliny Przybysz i Mr Krime. Wszystkim koncertom towarzyszyć będą specjalnie zaprojektowane wizualizacje, ale wspólnym mianownikiem parogodzinnej zabawy będzie dźwięk. Dodatkową atrakcją dla osób biorących udał w wydarzeniu będzie wernisaż młodych malarzy i grafików przygotowujących prace specjalnie na okazję imprezy. Formując ciekawe muzyczne kolaboracje osadzone w konwencji skrupulatnie przygotowanego scenariusza imprezy organizatorzy chcą uzyskać swego rodzaju ciągłość. Gospodarze unikamy przerw, sytuacji, w których publiczność nie wie co ma ze sobą zrobić.

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sonar Soul (Łukasz Stachurko) – pochodzący z Warszawy Producent i DJ, eksplorujący muzykę z rejonów soulful electronic/abstract hip-hop. Fascynacja architekturą modernizmu oraz losowość ludzkiej natury ukształtowały jego styl, charakteryzujący się połączeniem naiwnych melodii i sentymentalnych nastrojów z użyciem jak najmniejszej ilości możliwie nieoczywistych środków.

Trip To A EP to kolejne świeże wydawnictwo z wytwórni U Know Me. Eklektyczny materiał Sonar Soul to dźwiękowa układanka, która zadowoli każdego. Płyta jest niepowtarzalną wycieczką po współczesnej elektronice od mocno bitowych numerów (Blow up the Spot) poprzez taneczno-houseowe, parkietowe bomby (Let’s Dance), a na refleksyjnych utworach kończąc (tytułowy Trip To A). O wyjątkowości materiału wiele powiedzieć mogą zaproszeni na płytę goście: Paulina Przybysz z Archeo, legenda polskiej muzyki klubowej Novika, przedstawicielka nowej fali Justyna z The Dumplings czy niezawodny raper z Chicago – S Squair Blaq. Okładkę do płyty stworzyła Alicja Lesiak, a za proces miksu i masteringu odpowiedzialny jest Mikołaj Noon Bugajak.

P.Unity to dziesięcioosobowy, młody, ambitny, chętny do wszelkich działań skład z ogromnym doświadczeniem. Tworzą go zarówno profesjonalni muzycy jak i zdeterminowani, oddani branży pasjonaci. P. Unity to efekt wieloletniego dobierania podobnych par uszu, to kontynuacja wspaniałe podróży. To trzy przenikające się głosy, solidna sekcja rytmiczna, instrumenty klawiszowe, saksofon i gitara. Całość bez sztywnych ram stylistycznych, ale z jasno przyświecającą dewizą: Peace, Unity, Love & Havin’ Fun. James Brown i Afrika Bambaataa, nie mogli się mylić.

Po niemal dwuletniej przerwie koncertowej, P.Unity wraca z nowym materiałem i odświeżonymi wersjami starych numerów, w składzie koncertowo–nagraniowym powiększonym o trąbkę i puzon. Cały czas miesza, cały czas szuka i cały czas sprawdza wytrzymałość karków i bioder słuchaczy.

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Power in Unity (źródło: materiały prasowe organizatora)

W składzie:

Marcin Konopski – bas
Maciej Sondij – gitara
Miłosz Oleniecki – klawisze
Bartek Tkacz – saksofon
Rafał Dutkiewicz – bębny
Weronika Grzesiewicz – wokal
Sara Jaroszyk – wokal
Jędrzej Dudek – wokal
Daniel Szczepański – trąbka
Witold Haliniak – puzon

Mr Krime (Wojciech Długosz) – to pochodzący z Krakowa polski DJ, muzyk i producent, obecny na polskiej scenie muzycznej od 1994 roku. Jest pionierem turnrablizmu w Polsce. Umiejętnie lawiruje między gatunkami takimi jak rap, hip-hop, reggae, funk, soul czy jazz. Wojtek to dwukrotny Mistrz Europy Wschodniej Vestax Extravaganza (2001, 2002), Mistrz Polski ITF (2003), Mistrz w kategorii Drums Deluxe Wheels on Fire.

Power in Unity
P. Unity, Sonar Soul, Paulina Przybysz, Mr Krime
19 grudnia 2014 roku
Centralny Basen Artystyczny
Warszawa

Dodaj komentarz