• 2015-01-13

Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra

Od 4 do 25 stycznia 2015 roku | Agencja Artystyczna Verità Nostra w Warszawie

Festiwal Głosy o zmroku to propozycja oryginalnego połączenia różnorodnych stylów muzycznych takich jak klasyka, jazz, swing i pop. Na czterech oddzielnych koncertach, organizowanych w tygodniowych odstępach, w każdą niedzielę, wystąpią wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej. Wśród nich będzie można odnaleźć m.in.: wybitną flecistkę Jadwigę Kotnowską, duet jazzowy Hołownia & Pulcyn, Janusza Szroma ze Zbigniewem Wromblem w projekcie Śpiewnik polski oraz wschodzącą gwiazdę popu – Jarka Wista.

„Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra” (źródło: materiały prasowe organizatora)
„Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nazwa festiwalu nawiązuje do zetknięcia muzycznych światów. Tak jak o zmroku dzień przeradza się w noc, świat realny konfrontuje się ze światem duchowym, tak tutaj zmrok stanowi metaforę połączenia kilku wymiarów muzycznych brzmień. Głosy – orkiestrowe i wokalne – w niezwykłych aranżacjach i wykonaniach, dzięki wybitnym, niepowtarzalnym osobowościom, będą w stanie zaczarować zarazem muzycznego konesera, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż z tymi gatunkami muzyki.

Po każdym koncercie goście spotkają się na kameralnych afterparty, które będą okazją do zintegrowania muzycznych środowisk, a także ich publiczności. W tym czasie będzie można zamienić słowo z ulubionymi muzykami, zakupić ich płytę, spędzić miłe chwile przy lampce wina oraz dźwiękach dobrej muzyki. Całość festiwalu uwieńczona zostanie wieczornym spotkaniem, na które zaproszeni będą wszyscy artyści wraz z uczestnikami poprzednich koncertów. Wystarczy jedynie wziąć ze sobą bilet

Harmonogram:

  • 4 stycznia 2015 roku, godz. 18.00, Mysia 3

Jarek Wist – Jest zapisane

Zaprezentuje autorskie utwory ze swojego solowego albumu Jest Zapisane, który został nagrany we współpracy z wybitnymi producentami: Robertem Amirianem i Piotrem Siejką oraz czołowymi muzykami polskiego popu. Artysta zaśpiewa również kilka kultowych przebojów Franka Sinatry ze swego słynnego projektu Swinging with Sinatra, dzięki któremu uznawany jest za najlepszego w Polsce wokalistę swingowego.

Bogdan Hołownia i Wojciech Pulcyn – Henryk Wars-Songbook

To dwóch wybitnych muzyków, którzy swoje doświadczenie zdobywali na całym świecie u boku najbardziej cenionych osobowości jazzowych. Minimalistyczne instrumentarium tej pary w postaci fortepianu i kontrabasu tworzy piękne i harmonijne zespolenie barw obu tych instrumentów. Mistrzowie na koncercie zaprezentują utwory ze swojego albumu Henryk Wars-Songbook. Jest to ich flagowy projekt muzyczny, który zawiera utwory wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa, w świeżych interpretacjach Bogdana Hołowni i Wojciecha Pulcyna. Celem twórców jest przypomnienie dzisiejszym odbiorcom muzyki XX-lecia międzywojennego, tak cennego okresu polskiej kultury i sztuki.

„Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra” (źródło: materiały prasowe organizatora)
„Głosy o zmroku. Festiwal muzyczny Verità Nostra” (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • 11 stycznia 2015 roku, godz.18.00, Mysia 3

Marcin Król – Melodie Hebrajskie

Marcin Król to wybitny skrzypek, którego talent połączony z wyjątkową wrażliwością i wieloletnim doświadczeniem artystycznym sprawiły, że cieszy się powszechnym poważaniem na klasycznej scenie muzycznej. W jego autorskim projekcie Melodie Hebrajskie będzie można usłyszeć melodie kompozytorów o żydowskich korzeniach nawiązujące do hebrajskich tradycji, które w połączeniu z poezją czytaną przez artystę stworzą niepowtarzalny klimat występu. Muzycznym partiom skrzypiec towarzyszyć będą dźwięki fortepianu tworzone przez utalentowaną Karolinę Hordyjewicz.

Barbara Piotrowska i Maksym Rzemiński  Sonaty romantyczne

Barbara Piotrowska, utalentowana wiolonczelistka, wystąpiła w wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursach, zajmując czołowe miejsca. Koncertuje na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, ostatnio z Krystianem Zimmermanem. Wraz z charyzmatycznym pianistą, Maksymem Rzemińskim, który ostatnio wydał znakomitą solową płytę Inception, zagraja sonaty na wiolonczelę i fortepian Chopina, Rachmaninowa i Beethovena.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz