8. ArtPark – strefa artystyczna

Od 5 do 30 sierpnia 2015 roku | Dom Kultury Śródmieście w Warszawie

Wydarzenie kulturalne ArtPark – strefa artystyczna to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także dla turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. To liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy) zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To wreszcie możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

Bubliczki Cashubian Brass Banda (źródło: materiał promocyjny wykonawców)

Bubliczki Cashubian Brass Banda (źródło: materiał promocyjny wykonawców)

Na scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i to, co nowe. Przykładem niech będą dwie produkcje, stworzone specjalnie na potrzeby ArtParku – Profesjonalizm Marcina Maseckiego (2010), wydany później w 2011 roku w formie albumu pod nazwą Chopin. Chopin. Chopin, którego współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście, oraz Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie (2012) – piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola.

ArtPark to przestrzeń, gdzie przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpośredni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca.

Do tej pory odbyło się siedem edycji festiwalu.

Dwie ostatnie edycje były połączone z Dniami Śródmieścia, organizowanymi przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy. Polegały one na prezentacji działających na terenie Śródmieścia instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury, reprezentujących społeczności lokalne oraz działających w sferze społecznej.

Sentido del Tango, fot. Marta Ignatowicz-Sołtys (źródło: materiał promocyjny wykonawców)

Sentido del Tango, fot. Marta Ignatowicz-Sołtys (źródło: materiał promocyjny wykonawców)

W ramach najbliższego ArtParku – strefy artystycznej odbędą się koncerty m.in. takich wykonawców jak: Sentido Del Tango, Wolna Grupa Bukowina, Magda Navarrete & Caravana Banda, Waldemar Rychły z zespołem, Magda Brudzińska Klezmer Trio, Bubliczki Cashubian Brass Banda. Finałowy koncert w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza stanowił będzie jednocześnie zakończenie festiwalu oraz rozpoczęcie Dni Śródmieścia, które zaplanowano na okres od 31 sierpnia do 12 września.

Osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w zajęciach artystycznych podczas ArtParku zaproszone są do udziału w bezpłatnych warsztatach, realizowanych w ramach Porannej Strefy Artystycznej. W tym roku Dom Kultury Śródmieście przygotował ofertę zajęć, na którą składają się m.in. warsztaty taneczne, malarskie, zajęcia z kolażu, découpage’u, haftu temari, słomkarstwa i wiele innych.

„ArtPark – strefa artystyczna”, Ołpen Sztaluga, fot. Dominik Kotowski (źródło: materiały organizatora)

„ArtPark – strefa artystyczna”, Ołpen Sztaluga, fot. Dominik Kotowski (źródło: materiały organizatora)

Podobnie jak w zeszłym roku w ramach aktualnej edycji imprezy działać będzie także Ołpen Sztaluga, czyli otwarta przestrzeń wystawiennicza dla każdego artysty, prezentującego twórczość malarską, fotograficzną, użytkową czy inną – niesceniczną. W ramach tego punktu ArtParku organizator zaprasza na wiele intrygujących wystaw tymczasowych oraz stałych, prezentowanych w przestrzeni parku im. marsz. Edwarda Rydza-Śmigłego.

Wystawy stałe w ramach Ołpen Sztalugi:

  • Michał Najberg Sąsiedzi – wystawa fotografii,
  • Silvia Pogoda i Bart Pogoda Japonia. Sentymentalne impresje – wystawa fotografii,
  • Bogusław Kott Cruiserowcy – wystawa fotografii,
  • Waldek Borowski Glass Half Full – szklanka do połowy pełna – wystawa obrazów (technika farby akrylowej),
  • Hugo Giza Moja przestrzeń – wystawa obrazów,
  • Agnieszka Skrzyszewska Jak zostać superbohaterem? – wystawa rysunków i ilustracji,
  • Marina Tokareva Byt pomiędzy – wystawa fotografii.
„ArtPark – strefa artystyczna”, fot. Dominik Kotowski (źródło: materiały organizatora)

„ArtPark – strefa artystyczna”, fot. Dominik Kotowski (źródło: materiały organizatora)

Dotychczas między innymi wystąpili: Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Marcin Masecki, Carmen Moreno i Anna Serafińska, João Nascimento, Natalia Przybysz, Lora Szafran, Jose Torres, Magda Umer, Formacja Chatelet, Indios Bravos, Kabaret Limo, Max Klezmer Band, Noche De Boleros, Pink Freud, Strachy na Lachy, Tymański Brass Ensemble, Voo Voo, Teatr Klinika Lalek, Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia, Czeremszyna, Kinga Rataj, Michał Rudaś, Maja Kleszcz & IncarNations, Plateau i Martyna Jakubowicz, Fortuna Quartet & Unique, Czerwony Tulipan, Voice Band & Sonia Bohosiewicz, Teatr Akt, Teatr Pijana Sypialnia, Varsovia Brass Quintet, Chłopcy kontra Basia, Danuta Błażejczyk, Marek Piekarczyk, Vladimirska, Singin’ Birds, Artur Andrus.

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały organizatora)

„ArtPark – strefa artystyczna” – plakat (źródło: materiały organizatora)

Imprezy artystyczne (koncerty, spektakle): poniedziałki, wtorki, środy, piątki, soboty, godz. 18.00
Wieczorki taneczne (do muzyki na żywo): czwartki i niedziele, godz. 18.00
Poranki familijne (spektakle, warsztaty, gry planszowe): niedziele, godz. 11.00
Poranna Strefa Artystyczna (m.in. familijne zabawy z plastyką, warsztaty taneczne, Tai Chi, plener malarski, gry planszowe): od poniedziałku do piątku, godz. 11.00–13.00
Ołpen Sztaluga (otwarta przestrzeń wystawiennicza): piątki, soboty, godz. 17.00–21.00

ArtPark – strefa artystyczna
Od 5 do 30 sierpnia 2015 roku
Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego, Warszawa

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR