• 2015-09-21

Jasinski&friends IV. Okno na sztukę

Od 28 września do 30 października 2015 roku | Amaristo Galeria Przy Teatrze w Warszawie

Od 28 września do 30 października w Galerii Przy Teatrze, która ma siedzibę w Teatrze Narodowym w Warszawie, będzie można oglądać wystawę Jasinski&friends IV. Okno na sztukę. Wernisaż wystawy, będący doskonałą okazją do poznania ciekawych osobowości artystycznych i podejrzenia, co nowego dzieje się na polu polskiej sztuki, odbędzie się 28 września o godz. 19.00. Ideą projektu jest budowanie pozytywnych relacji z różnymi środowiskami artystycznymi, z przedstawicielami firm, instytucjami kultury oraz szerokim gronem nabywców indywidualnych.

Eliza Kleczewska, „Controlled talks” (źródło: materiały prasowe)

Eliza Kleczewska, „Controlled talks” (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Jasinski&friends otwiera się po raz czwarty. Wybrani artyści tworzą w różnych technikach plastycznych i reprezentują różne style. Urozmaicona tematyka prac oraz duża rozpiętość cenowa zaspokoją oczekiwania każdego odbiorcy.

Otwieramy dla Państwa okno na sztukę, wpuszczając przez nie powiew świeżości i duży ładunek kreatywności. Projekt Jasinski&friends to dowód na to, że o polskiej sztuce możemy mówić z dumą – mówi kurator wystawy Dominik Jasiński. Dzięki swojej różnorodności – od abstrakcji po sztukę figuratywną – prace prezentowane na wystawie niech będą gwarantem wspaniałych doznań artystycznych.

 

Z wielu zdolnych i utalentowanych artystów do współpracy zostało zaproszonych 17 twórców. Są to: Paulina Czarnecka, Mateusz Dolatowski, Jakub Godziszewski, Edyta Grzyb, Dominik Jasiński, Daniel Kamiński, Eliza Kleczewska, Aneta Mlaś-Touanda, Karina Płonka, Renata Magda, Natalia Rozmus, Agnieszka Rzońca, Rafał Szaton, Agnieszka Świerczek, Anna Zalewska, Szymon Ziarek.

Renata Magda, „Arkadia”, akryl i kolaż na płótnie, 100/80 cm (źródło: materiały prasowe)

Renata Magda, „Arkadia”, akryl i kolaż na płótnie, 100/80 cm (źródło: materiały prasowe)

Gościem specjalny czwartej edycji będzie artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek – Andrzej Pągowski.

Jasinski&friends IV. Okno na sztukę
Od 28 września do 30 października 2015 roku
Wernisaż: 28 września 2015 roku, godz. 19.00
Amaristo Galeria Przy Teatrze
Warszawa

Dodaj komentarz