• 2015-09-18

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Wystawa Główna

Od 18 września do 25 października 2015 roku | Galeria Bunkier Sztuki w Krakowie

Program Główny MTG – Kraków 2015 jest również okazją do wymiany poglądów przedstawicieli różnych środowisk związanych z grafiką, a także podjęcia dyskusji dotyczących zagadnień ważnych dla tej dyscypliny sztuki. Odbędą się one m.in. w ramach międzynarodowego sympozjum pt. Przekształć się lub znikaj? – Rola cyklicznych imprez graficznych w sztuce współczesnej zorganizowanym w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 19 września. W sympozjum udział wezmą m.in. Richard Noyce (GB), Marina Majič (CR), Jill Parisi (USA), Alicia Candiani (AR), Endi Poskowic (USA) i Anne Seppänen (SE).

Derek Michael Besant, Kanada, „Efekt cieplarniany: osprzęt”, D-print UV, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Derek Michael Besant, Kanada, „Efekt cieplarniany: osprzęt”, D-print UV, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie już Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie poszerza zasięg imprezy poprzez włączanie do wspólnych działań instytucji w kraju i na świecie. Tym razem partnerami SMTG została Galeria BWA w Kielcach, organizująca po raz pierwszy międzynarodowy konkurs poświęcony litografii, w którym udział wezmą także artyści uczestniczący w MTG – Kraków 2015 oraz – trzeci już raz z kolei – Dalarnas museum w Falun (Szwecja), którego jury wybierze prace – spośród oryginałów nadesłanych przez artystów do Krakowa – które zostaną zaprezentowane w Falun na przełomie 2016 i 2017 roku.

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2015 to także Program Towarzyszący, do którego zgłoszono ponad 30 wystaw organizowanych w kraju i za granicą przez muzea i galerie m.in. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Galerię Wozownia z Torunia, Bibliotekę Instytutu Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego, BWA w Olsztynie, partnerów z Drezna i Stanów Zjednoczonych.

Briar Craig, Kanada, „Jambiczna hysteria”, serigrafia, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Briar Craig, Kanada, „Jambiczna hysteria”, serigrafia, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Główna Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2015
Wernisaż: 18 września 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa otwarta do 25 października 2015 roku
Galeria Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz