• 2015-10-07

Koncert Dianne Reeves

13 października 2015 roku | Centrum Kongresowe ICE Kraków

Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy w Krakowie koncert pięciokrotnej zdobywczyni nagrody Grammy, w 2015 roku w kategorii Best Jazz Vocal Album – Dianne Reeves. Artystka wystąpi w ramach projektu Marcina Kydryńskiego Siesta w drodze, podczas którego prezentowani są najciekawsi artyści, znani z audycji Siesta.

Dianne Reeves, fot. Jerris Madison (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dianne Reeves, fot. Jerris Madison (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dianne Reeves należy do absolutnej czołówki wokalistek jazzowych obok Dianny Krall i Casandry Willson. Jako jedyna zdobywała Grammy trzy lata z rzędu. Dzięki interpretacjom takich przebojów jak Lovin You czy Summertime oraz znakomitemu soundtrackowi do filmu Good Night and Good Luck kochają ją nie tylko miłośnicy jazzu. Muzykalna, obdarzona fenomenalnym poczuciem rytmu porusza publiczność autorskimi, nastrojowymi balladami. Ma w dorobku osiemnaście albumów i występy w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Występowała z Chicago Symphony Orchestra, berlińskimi filharmonikami oraz bigbandem Wyntona Marsalisa – Lincoln Center Jazz Orchestra. Śpiewała podczas uroczystości zamknięcia igrzysk olimpijskich w Salt Lake City.

Dianne Reeves, „Beatiful Life”, okładka projektu Angeli Dean (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dianne Reeves, „Beatiful Life”, okładka projektu Angeli Dean (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertu w Centrum Kongresowym ICE Kraków zabrzmią jej największe przeboje oraz premierowe utwory z płyty Beautiful Life, która w Polsce natychmiast pokryła się złotem, a w USA została wyróżniona Grammy. Wokalistce towarzyszyć będą znakomici muzycy: Peter Martin, Romero Lubambo, Reginald Veal oraz Terreon Gully.

Peter Martin to amerykański pianista jazzowy, który współpracował z Dianne Reeves przy ścieżce dźwiękowej do filmu George’a Clooney’a Good Night and Good Luck. Koncertował z takimi sławami jak Chris Botti czy Wynton Marsalis. Romero Lubambo to brazylijski wirtuoz gitary, który łączy rodzimą muzykę z amerykańskim jazzem, tworząc oryginalne brzmienia. Akompaniuje Dianne Reeves od połowy lat 90., a wokalistka nazywa go swoim muzycznym bratem. Basita Reginald Veal także koncertował z najlepszymi, stąd nie dziwi jego obecność u boku jazzowej diwy. Terreon Gully – energetyczny, amerykański perkusista – swobodnie czuje się w niemal każdym stylu muzycznym, począwszy od funku poprzez fusion, drum and bass, rythm and blues aż po hip-hop i gospel.

Ten doborowy skład muzyków to gwarancja wspaniałej muzycznej fiesty.

Koncert poprowadzi Marcin Kydryński. Za realizację koncertu odpowiedzialni są Monika Lato, Tomasz Lato i Łukasz Lech.

Koncert Dianne Reeves
13 października 2015 roku, godz. 19.00
Organizator: Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Centrum Kongresowe ICE Kraków

Dodaj komentarz