• 2015-11-10

19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Od 18 do 22 listopada 2015 roku | Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Podczas festiwalu już po raz dziewiętnasty zostaną zaprezentowane najciekawsze dokonania w polskim, europejskim i światowym kinie dokumentalnym. Przed widzami 25 filmów konkursowych prezentujących historie, emocje, uczucia, problemy, czasem ich rozwiązania, zagadki ludzkiej psychiki, miejsca – świat, który nie zawsze dostrzegamy na co dzień.

„A Lamp”, reż. Asel Zhuraeva (źródło: materiały prasowe organizatora)

„A Lamp”, reż. Asel Zhuraeva (źródło: materiały prasowe organizatora)

OFF CINEMA pozwala zajrzeć w te zakamarki, pokazać prawdziwą, dokumentalną twarz otaczającej nas rzeczywistości, często barwniejszej i bardziej zaskakujące niż kino oparte na fikcji.

Jury złożone z wybitnych twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury (Maciej Drygas – przewodniczący, Volha Dashuk, Hyerim Pak, Marcin Pieńkowski, Tadeusz Sobolewski), przyznaje nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. OFF CINEMA promuje i prezentuje interesujące wydarzenia z szerokiego kręgu polskiej i światowej kinematografii współczesnej i klasycznej. Konkursowi towarzyszą m.in.: pokazy specjalne, spotkania z twórcami, wystawa i masterclassy. Festiwal wspiera rozwój kina dokumentalnego na trzech płaszczyznach: prezentacja, edukacja i refleksja.

„Mom Is Not Crazy”, reż. Mordechai Vardi (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mom Is Not Crazy”, reż. Mordechai Vardi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Strony: 1 2

Dodaj komentarz