• 2015-11-16

Koncert nadzwyczajny Patricii Petibon & Susan Manoff

23 listopada 2015 roku | Opera na Zamku w Szczecinie

Patricia Petibon znajduje się w ścisłym gronie najwybitniejszych solistek operowych świata, o czym świadczy chociażby jej ekskluzywny kontrakt z Deutsche Grammophon. To elitarne wydawnictwo skupia w swoich szeregach takie gwiazdy jak Mariusz Kwiecień czy Anna Netrebko. Krytycy muzyczni mówią o Petibon, że dzięki swojemu ogromnemu talentowi wokalnemu, jak również ponadprzciętnym zdolnościom aktorskim, a nawet… komicznym wodzi widzów za nos, z łatwością prowadząc ich z nieba do piekła i z powrotem.

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tego sopranu koloraturowego melomani w Polsce nie mieli jeszcze okazji posłuchać. Będzie to pierwszy koncert w naszym kraju. Artystka na co dzień występuje na najważniejszych scenach muzycznych Europy, m.in. monachijskiej Niemieckiej Opery Narodowej, paryskiego Théâtre des Champs-Elysées, wiedeńskiej Operze Narodowej czy na festiwalowych scenach w Barcelonie, Salzburgu i Aix-en-Provence.

Koncert będzie intymny, autorski. Wprowadza nas na salony światowej wokalistyki i zapowiada naszą strategię – Jerzy Wołosiuk, zastępca dyrektora ds. artystycznych Opery na Zamku w Szczecinie.

Rzadko zdarza się, żeby na polskich scenach występowały sopranistki koloraturowe światowej klasy. 23 listopada wydarzy się to w odnowionej siedzibie Opery na Zamku w Szczecinie za sprawą, towarzyszącej  Patricii Petibon, Susan Manoff. Sopranistki koloraturowe obdarzone są niesamowitym – najwyższym i najbardziej ruchliwym  głosem, którego przykład można usłyszeć m.in. w arii Królowej Nocy z opery Czarodziejski Flet – kompozycji Mozarta.

Petibon, Francuzka, mająca na swoim koncie wiele spektakli i nagrań, specjalizująca się w muzyce barokowej (wiele ozdobników, nieco inne śpiewanie, ale równie widowiskowe) wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Do tej pory śpiewała m.in w Opera de Paris, Deutsche Oper am Rhein, Opera Bastille, Theateran der Wien, u boku samego  Placido Domingo (jeden ze słynnych Trzech Tenorów – obok Carerasa i Pavarottiego).

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka na scenie często kreuje dość kontrowersyjne postaci i nie boi się śmiałych pomysłów reżyserów. Tym zwraca na siebie uwagę. Dzięki specyficznemu tonowi głosu i charakterowi śpiewania przyciąga media i zaciekawioną publiczność.  Na koncercie można będzie usłyszeć autorski program Patricii i jej pianistki – Susan Manoff, z którą nagrała płytę La Belle Excentrique. nagrodzoną ECHO Klassik 2015 (niemiecką nagrodą muzyczną, związaną z prestiżową wytwórnią Universal) w kategorii Solistische Einspielung des Jahres/Gesang – Lied (Solo Nagranie Roku/ Piosenki).

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

© Patricia Petibon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert w Operze na Zamku niewątpliwie będzie niezwykłym wydarzeniem. Petibon w lżejszej muzyce francuskiej czuje się znakomicie, jej głos brzmi w tym repertuarze intrygująco. Recital Patricii Petibon uświetni dni nowego otwarcia Opery na Zamku w Szczecinie. Po 5 latach gruntownej przebudowy,  powstał jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie. W trwającym 11 dni programie artystycznym nowego otwarcia znajdzie się m.in. premiera Balu maskowego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, wyjątkowa gala operowa, której gwiazdą będzie Małgorzata Walewska, specjalny koncert The best of ROMA a także premiera spektaklu lalkowo-muzycznego dla dzieci i wystawy.

Patricia Petibon & Susan Manoff – koncert
23 listopada 2015 roku
Opera na Zamku w Szczecinie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR