• 2016-01-07

Głosy o zmroku – II Festiwal Muzyczny

Od 10 stycznia do 7 lutego 2016 roku | Agencja Artystyczna Verita Nostra

Od 10 stycznia do 7 lutego w Warszawie potrwa kolejna edycja Głosów o zmroku – festiwalu muzycznego, który łączy kameralne przeżywanie sztuki z ideą popularyzowania jej najznakomitszych dzieł. Festiwal jest wydarzeniem kulturalnym, którego zdecydowanie brakowało na mapie stolicy.

Festiwal Głosy o Zmroku II – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Głosy o Zmroku II – logotyp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głosy o zmroku II to aż 9 wyjątkowych koncertów najwybitniejszych artystów klasycznych (Michał Buczkowski, Barbara Piotrowska, Maksym Rzemiński), jazzowych (Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn, Piotr Wrombel, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Maciej „Kocin” Kociński) oraz popowych (Jarek Wist, Kuba Molęda, Chris Schittulli). Przez cztery niedziele stycznia na Mysiej 3 będą odbywały się dwa koncerty tradycyjnie podzielone przerwą, podczas której przy lampce wina będzie można porozmawiać z artystami.

Mysia 3 to szczególne miejsce dla polskiej kultury – niegdyś budynek Urzędu Cenzury, dziś katalizator sztuki, miejsce z misją. Tegoroczną edycję festiwalu zwieńczy koncert specjalny, który odbędzie się 7 lutego w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II.

Powodzenie zeszłorocznej, pierwszej edycji festiwalu muzycznego przekroczyło oczekiwania organizatorów nowego wydarzenia kulturalnego. Aplauz i frekwencja publiczności podczas wspólnych niedzielnych wieczorów, utwierdziła ich w przekonaniu, że Głosy o zmroku to potrzebna inicjatywa, która integruje artystów i publiczność oraz skraca dystans między różnymi gatunkami muzycznymi.

Piotr Wrombel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Wrombel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak podczas zeszłej edycji, organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w koncertach różnorodnych artystów, reprezentujących swoją twórczością nurty klasyczne, elegancki jazz i porywający pop, w wyjątkowych aranżacjach. Podczas drugiej edycji na scenie wystąpią artyści, którzy dopiero rozpoczęli współpracę z Verita Nostra oraz debiutują na polskiej scenie muzycznej, proponując publiczności nowe, nie grywane wcześniej w naszym kraju projekty.

Podczas festiwalu odbędą się premierowe koncerty zapowiadające produkcje płytowe – podobnie jak w zeszłym roku w eleganckiej atmosferze i miłym nastroju.

Michał Buczkowski & Aleksander Wilgos (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Buczkowski & Aleksander Wilgos (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plan festiwalu:

10 stycznia, godz. 18.00 – Mysia 3
Chris Schittulli − Niezapomniane piosenki francuskie – francuski artysta współpracujący z Agencją VN, jest w trakcie prac nad płytowym wydaniem projektu. W Mysiej 3 zagra pierwsze koncerty z tym repertuarem w Polsce.

Bogdan Hołownia & Wojciech Pulcyn − Johann Sebastian Bach − inspiracje jazzowe – wirtuozi jazzowych interpretacji zaskoczą słuchaczy nową aranżacją kompozycji Bacha.

17 stycznia, godz. 18.00 – Mysia 3
Kwartet Aquamarine − Feelin’good – to premierowy koncert, na którym muzycy zagrają utwory z nowej płyty, zawierającej nowoczesne ujęcia znanych standardów muzyki rozrywkowej.

Kuba Molęda – Life is Music – podczas tego występu będzie można usłyszeć znane utwory zespołu Queen oraz pierwsze koncertowe wykonania utworów zapowiadających solową płytę.

24 stycznia, godz. 18.00 – Mysia 3
Michał Buczkowski, Aleksander Wilgos − Melodie hiszpańskie na skrzypce i gitarę – Buczkowski i Wilgos to artyści stale występujący na festiwalach i koncertach zagranicznych. Występ podczas Głosów o zmroku będzie ich pierwszym koncertem w Warszawie.

„Kocin” Kociński Tro − Proverbs 3:5 – repertuar z płyty nieustannie zdobywającej najlepsze recenzje w Polsce i za granicą, wszystkie grywane kompozycje i projekty są autorstwa Macieja Kocińskiego, dwukrotnie nominowanego do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy kompozytor roku.

Maksym Rzemiński & Anna Ceglińska, Barbara Piotrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maksym Rzemiński & Anna Ceglińska, Barbara Piotrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

31 stycznia,  godz. 18.00 – Mysia 3
Piotr Wrombel& Mariusz „Fazi” Mielczarek – Koncert muzyki filmowej.

Jarek Wist − Na swojej skórze – zagra solowy materiał z drugiej płyty o tym samym tytule oraz nowe utwory, przygotowane specjalnie na tę okazję.

koncert specjalny:
7  lutego, godz. 18.00 – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II
Maksym Rzemiński & Lucjan Szaliński Bałwas, Anna Ceglińska, Michał Zaborski, Barbara Piotrowska – Inception – koncert z uwielbianym przez publiczność repertuarem w autorskich interpretacjach.

Głosy o zmroku II 
Od 10 stycznia do 7 lutego 2016 roku
Verita Nostra
Warszawa

Dodaj komentarz