• 2016-03-14

8. CoCArt Music Festival

Od 16 do 21 marca 2016 roku | Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów muzyki elektronicznej, elektroakustycznej, awangardy rockowej i jazzowej oraz sztuki audiowizualnej. Jak co roku od prawie dekady w toruńskim CSW wystąpią znakomici artyści z Polski i różnych stron świata.

Diatribes (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diatribes (źródło: materiały prasowe organizatora)

CoCArt Music Festival co roku ściąga setki słuchaczy szeroko rozumianej muzyki współczesnej, ciesząc się świetnym przyjęciem ze strony publiczności i recenzentów. Wielu z zaproszonych muzyków i artystów dźwięku, którzy występowali na festiwalu ma status prawdziwych legend i prekursorów zjawisk muzycznych, które pojawiły się w ostatnich dekadach XX wieku i na początku XXI w. Wielokrotnie dawaliśmy szanse zaistnienia młodym interesującym i obiecującym artystom. Na festiwalu podczas siedmiu edycji wystąpiło kilkuset muzyków, artystów wizualnych i performerów z Europy, Ameryki, Australii i Japonii.

Program festiwalu:
Dzień pierwszy: 17 marca, godz. 20.00, Klub NRD

 • RNA2 (Polska)
 • Foql (Polska)
 • Bartek Kujawski (Polska)

Dzień drugi: 18 marca, godz. 19.00, CSW

 • Hypercolor (USA/Australia)
 • Gerard Lebik / Piotr Damasiewicz (Polska)
 • Stara rzeka (Polska)
 • Mohammad (Grecja)

Dzień trzeci: 19 marca, godz. 19.00, CSW

 • Avtomat (Polska)
 • Joanna Szumacher (Polska)
 • Diatribes (Szwajcaria)
 • Angélica Castelló / Burkhard Stangl (Meksyk/Austria)
 • We will fail (Polska)
Angélica Castelló i Burkhard Stangl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Angélica Castelló i Burkhard Stangl (źródło: materiały prasowe organizatora)

Inne wydarzenia w ramach festiwalu:

After party po koncertach w CSW
18 i 19 marca, godz. 23.59
Klub NRD
piątek: Zamilska (Polska) i inni
sobota: Wiktor Skok (Polska) i inni

Panel dyskusyjny: 19 maca,
CSW, Czytelnia, godz. 14.00, wstęp wolny
Obrzeża kultury czy obrzeża wydarzeń kulturalnych? Panel dyskusyjny poświęcony organizacji wydarzeń związanych z muzyką awangardową.
Prowadzenie: Michał Porwet (CSW Łaźnia, Gdańsk)

W trakcie dyskusji padnie pytanie gdzie jest miejsce muzyki eksperymentalnej na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce, czy warto wyprowadzać sztukę dźwięku z galerii, dlaczego trzeba wspierać lokalne inicjatywy oraz komu wychodzi na dobre mariaż awangardy z techno?

Warsztaty dźwiękowe: 18 i 19 marca, Kulturhauz
Prowadzenie: Tomasz Mirt

Aleksandra Grünholz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Grünholz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tomasz Mirt – malarz, muzyk, dizajner. Tworząc solowe płyty operuje estetyką ambient, minimal , lo-fi, field recordings, ale na jego muzykę ma wpływ również folk i avantpopowe piosenki. Z tych inspiracji buduje własny, łatwo rozpoznawalny język. Senną, oniryczną atmosferę kreuje przy pomocy analogowej elektroniki, gitary, preparowanej trąbki, drobnych etnicznych instrumentów i nagrań terenowych. Nagrywanie bez użycia komputera na taśmę analogową stało się dla niego prawdziwą filozofią. Utrudnia to ingerencję w rejestrowany materiał i wymusza większe skupienie. W studio i na scenie często wspomaga go T.E.R. Wraz z Marcinem Łojkiem prowadzi serwis poświęcony butikowym instrumentom elektronicznym (modularne.info) oraz manufakturę zajmującą się produkcją syntezatorów modularnych XAOC Devices. Prowadzi wydawnictwo Samleng specjalizujące się w wydawaniu nagrań terenowych.

Mohammad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mohammad (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grecki duet Mohammad (do połowy 2015 roku istnieli jako trio), charakteryzuje się głębokim monolitycznym brzmieniem, które łączy w sobie niskie częstotliwości, intermodulacje, ciemne tekstury i niuanse muzyki folkowej. Ich wyjątkowa muzyka jest tworzona na niestandardowo wykonanych instrumentach i oprogramowaniu. W ciągu ponad 6 lat egzystencji nagrali 6 albumów (wydanych w wytwórniach Antifrost i PAN) i zagrali wiele koncertów w kilkunastu krajach Europy. Arsenał muzycznych możliwości grupy Mohammad można w pełni docenić podczas ich wyjątkowego występu na żywo, który zawsze jest świętem fizycznego doświadczenia dźwięku (określanym przez niektórych jako chamber doom), wywołującym szerokie spektrum doznań. Będzie to pierwszy w Polsce występ tej oryginalnej grupy z Aten.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz