• 2016-05-12

VII Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego Rysować naturalnie

Od 13 maja do 19 czerwca 2016 roku | Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Wystawa organizowana jest przez Zakład Rysunku UMK od 2008 roku. Tegoroczna edycja imprezy po raz pierwszy ma zasięg międzynarodowy. Na wystawie pokazane zostaną 103 prace blisko 120 młodych artystów (lub grup artystycznych) zarówno z polskich, jak i zagranicznych uczelni artystycznych.

Anna Marczak, ASP Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Marczak, ASP Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zostaną pokazane różnorodne prace, które prezentują szeroko pojętą problematykę współczesnego rysunku (rysunek z natury, rysunek wbrew naturze, spontaniczny, wykoncypowany, rysunek użytkowo-projektowy, mistyfikacje rysunkowe, rysunek faktu, rysunek natury, rysunek „nie ręką ludzką uczyniony”, rysunek mix-inter-multimedialny, rysunek przestrzenny, animowany, ilustracyjny, foto-video rysunek, performance.

Mottem tegorocznego pokazu  jest cytat z Dziennika Ferdynanda Ruszczyca (Ferdynand Ruszczyc, Dziennik, cz. II, Wilno, s. 76): „Wilno, środa 19 V (1920). W ogrodzie Bernardyńskim. Rysują. Pokazuję cienie na ścieżkach jako rysunek natury”.

Iryna Vodolazhchenko, ASP Charków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Iryna Vodolazhchenko, ASP Charków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słowa te przenoszą nas do początków Wydziału Sztuk Pięknych UMK, które wiążą się z Uniwersytetem Stefana Batorego w Wilnie. Okazja do wspomnień jest wyjątkowa – VII edycja Wystawy Rysunku Studenckiego została włączona w cykl obchodów 70. lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydziału Sztuk Pięknych.

VII Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego Rysować naturalnie
Od 13 maja do 19 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 13 maja 2016 roku, godzina 18.00
Oprowadzanie kuratorskie w ramach Nocy Muzeów: 14 maja 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz