• 2016-05-30

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Od 3 do 5 czerwca 2016 roku | Wrocławski Dom Literatury

Wielkimi krokami zbliża się wrocławskie święto młodych czytelników, dbających o nich szczególnie wydawców i pisarzy. Tradycyjnie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odbędą się w pierwszy weekend czerwca stając się jednocześnie świetnym sposobem na atrakcyjne świętowanie Dnia Dziecka.

„7. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony” – plakat (źródło: materiały pasowe organizatora)

„7. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony” – plakat (źródło: materiały pasowe organizatora)

Na siódmą edycję Dobrych Stron organizatorzy zapraszają od piątku do niedzieli (od 3 do 5 czerwca) do sali wystawienniczej w budynku IASE mieszczącym się przy Hali Stulecia i naprzeciwko Centrum Technologii Audiowizualnych. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży są jedną z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. Dobre Strony to okazja, by poznać ofertę najlepszych wydawnictw stawiających na literaturę dla dzieci i młodzieży. Można spodziewać się także stoisk z grami i nowoczesnymi pomocami naukowymi oraz oryginalnymi, kreatywnymi zabawkami. Na najmłodszych czytelników oraz młodzież już od piątku będą czekać liczne atrakcje. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę warsztatów artystycznych inspirowanych literaturą. Nie zabraknie również spotkań z autorami i ilustratorami wśród których są m.in. Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Antoniewicz, Magdalena Zarębska, Magda Woski, Nikola Kucharska, Wioletta Piasecka, Ewa Pawlak, Paweł Pawlak, Robert Romanowicz, Michał Wójcik, czy Tomasz Minkiewicz.

Fantastyczne otwarcie!
Pierwszy dzień targów (piątek) to znakomita okazja na wspólną wizytę szkół na targach i przeprowadzenie nietuzinkowej lekcji wśród książek. Zgodnie z myślą przewodnią, zasugerowaną przez nauczycieli współpracujących z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, czytanie to aktywność na najwyższy stopień (wyższy niż szkolna szóstka!) więc z okazji siedmiu lat istnienia Dobrych Stron uczniowie z wrocławskich szkół aktywnie będą uczestniczyć w inauguracji i 3 czerwca o 12.00 otworzą targi kolorową paradą pod hasłem Fantastyczna siódemka. Będzie można zobaczyć ich w przebraniach przedstawiających postaci inspirowane literaturą fantasy – wyjątkowo lubianą przez młodych czytelników.

Ewa Kozyra-Pawlak, fot. Maciej Szwed (źródło: materiały pasowe organizatora)

Ewa Kozyra-Pawlak, fot. Maciej Szwed (źródło: materiały pasowe organizatora)

Atrakcje dla młodych artystów Dobre Strony to trzy dni pełne wrażeń i propozycji dla małych dzieci i nastolatków lubiących kreatywne wyzwania. Spośród warsztatów można wybrać m.in. takie, na których tworzone będą broszki z filcu inspirowane wierszami, zakładki do książek, torby i pocztówki z wrocławskimi zabytkami, baśniowe pacynki, unikatowe maskotki, literackie maski, czy wielkoformatowy kolaż przedstawiający zwierzęta z sąsiadującego z targami wrocławskiego ZOO. Uczestnicy targów będą mieli również okazję namalować „zaczytany autoportret” oraz stworzyć wielki pociąg marzeń i nocny pejzaż Wrocławia. Dzieci (6-10 lat), które chciałyby dowiedzieć się co koreańskie słowo MAUM. powinny wybrać się na warsztaty plastyczne przygotowane przez Katarzynę Bury (koordynatorkę projektów Tekturowo i Książki do patrzenia) nawiązujące do książki MAUM. Dom duszy Kim Hee- Kyung i Iwony Chmielewskiej (nowość Wydawnictwa Warstwy będącego częścią Wrocławskiego Domu Literatury). Każdy uczestnik spotkania skonstruuje unikalny papierowy dom, w którym rozgości się i zamieszka „coś” bliskie mu i drogie. W ten sposób powstanie metaforyczne miasto. Warto wcześniej zapoznać się z programem targów, gdyż na część warsztatów obowiązują zapisy.

Malina Prześluga, „Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” – okładka książki (źródło: materiały pasowe organizatora)

Malina Prześluga, „Bajka o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie” – okładka książki (źródło: materiały pasowe organizatora)

Strony: 1 2

Dodaj komentarz