• 2016-06-30

6. Land Art Festiwal

Od 30 czerwca do 9 lipca 2016 roku | Fundacja Latająca Ryba

Dom to nie tylko materialna struktura – to przestrzeń, w której kształtuje się nasza tożsamość i wrażliwość: miejsce urodzenia, ojcowizna, gniazdo, a w końcu także ojczyzna. Proces wzrastania, absorbowania wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń może być kapitałem przyszłości, ale także balastem. Zwłaszcza wtedy, gdy przestaje być sferą wolności, dialogu, a staje się demonstracją władzy, areną przemocy.

Katarzyna Krzykawska, „Koń a sprawa polska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Krzykawska, „Koń a sprawa polska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aktualnie, wobec pogłębiających się ekonomicznych nierówności oraz społecznego kryzysu masowej emigracji i uchodźstwa, mierzymy się z problemem zrywania naturalnych relacji,naruszenia społecznego kapitału budowanego przez dekady i stajemy przed wyzwaniem. Czy będziemy w stanie dać wyraz otwartości, zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym? Te pytania szczególnie wyraźnie wybrzmiewają na terenie pogranicznym, gdzie więzi między ludźmi, kulturami oraz narodami były zrywane wielokrotnie i gdzie można się przekonać, jak trudno je przywrócić.

Organizatorzy festiwalu zaprosili artystów na wschodnie krańce Polski, na polsko-białorusko-ukraińskie pogranicze oraz jednocześnie na granicę Unii Europejskiej. Hasło „Dom” i miejsce realizacji wydarzenia staną się źródłem inspiracji dla artystów różnych sfer sztuki, pokoleń, a nawet różnych części świata.

Ruben Dimitrov, „Fishes Passage” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ruben Dimitrov, „Fishes Passage” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hasło „Dom” i miejsce realizacji festiwalu stanie się źródłem inspiracji dla artystów różnych sfer sztuki, pokoleń, a nawet różnych części świata. Organizatorzy pragną, żeby ten artystyczny, międzygatunkowy, międzyludzki  i międzynarodowy dialog przyczynił się do coraz lepszego rozumienia sztuki ziemi oraz siebie nawzajem.

Jarosław Koziara, „Baba” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Koziara, „Baba” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Land Art Festiwal jest imprezą, która wędruje po miejscach, które są szczególnie cenne na mapie Lubelszczyzny, ale nie stanowią centrów gospodarczych czy kulturalnych. Podczas 6. edycji festiwalu w Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu spotkają się artyści reprezentujący różne dyscypliny sztuk wizualnych takie jak: sztuka ziemi, film, fotografia, design, performance, architektura krajobrazu.

Bongi Park, „Breath” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bongi Park, „Breath” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR