• 2016-07-01

4. Centralny Plac Zabaw

Od 2 lipca do 4 września 2016 roku | Centrum Kultury w Lublinie

Centralny Plac Zabaw w Lublinie to wyjątkowa przestrzeń stworzona‌ do sportów miejskich oraz działań artystycznych i edukacyjnych. Po raz pierwszy wydarzenie będzie trwało przez całe dwa miesiące wakacji.

Centralny Plac Zabaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centralny Plac Zabaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach inauguracji Centralnego Placu Zabaw organizatorzy zapraszają na jedną z największych bitew muzycznych, czyli Lublin Battle. Pojedynki odbędą się w kategoriach Beatbox i Produkcja Muzyczna. Finalistów czekają cenne nagrody oraz udział w zwieńczającym wydarzenie koncercie z uznanymi producentami i beatboxerami z całego kraju. Na zakończenie wieczoru wystąpi – po raz pierwszy w Polsce – The Cancel. Grupa utalentowanych muzyków, producentów i DJ-ów z Ukrainy w wyjątkowy sposób łączy jazz, hip-hop i muzykę improwizowaną. Koncert uświetnią specjalnie przygotowane na tę okazję‌ i animowane na żywo wizualizacje duetu TAK MHM.

CPZ to łatwo dostępna alternatywa dla rutynowego spędzania wolnego czasu. Ważną częścią projektu jest Strefa Miejskich Sportów. W jej ramach można wziąć udział‌ w licznych bezpłatnych warsztatach, konkursach i pokazach takich dyscyplin jak: Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboarding, BMX, Fresstyle Football, Slackline, Rollerblading czy Footbag. Profesjonalni zawodnicy z Polski i zagranicy poinstruują wszystkich chętnych,‌ a także sami zademonstrują swoje umiejętności.

Street Dance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Street Dance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lublin słynie ze sztukmistrzów, nie mogło więc zabraknąć warsztatów z ich udziałem. Animacje prowadzone przez doświadczonych instruktorów – cyrkowców z Fundacji Sztukmistrze – obejmą różnorodne zajęcia z hula-hop, diabolo, żonglerką, ekwilibrystyką‌ i wieloma innymi. Każdy może spróbować nauczyć się niesamowitych trików i umiejętności.

Fundacja Sztukmistrze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fundacja Sztukmistrze (źródło: materiały prasowe organizatora)

6 sierpnia w ramach Centralnego Placu Zabaw po raz kolejny rusza Festiwal Gier Planszowych i Karcianych – Boardmania. Tym razem również na uczestników czeka moc atrakcji związanych z grami „bez prądu”: turnieje, konkursy z nagrodami, prezentacje twórców i wydawców, warsztaty oraz wypożyczalnia gier planszowych. A to wszystko oczywiście za darmo.

Street Workout (źródło: materiały prasowe organizatora)

Street Workout (źródło: materiały prasowe organizatora)

Specjalnie dla dzieciaków przygotowane zostały warsztaty robotyczne. Zajęcia z robotyki klocków LEGO, jednej z najpopularniejszych zabaw wśród dzieci, w tym roku będą odbywać się aż w trzech grupach wiekowych (4–5, 6–9, 9–14 lat). Swoje propozycje spędzania wakacji dla najmłodszych przygotowała także Karuzela Sztuki. Instruktorki pokażą różne sposoby na wizualno-kinestetyczne zabawy, upcykling znanych i niepotrzebnych przedmiotów, połączenie malarstwa z naturą oraz z muzyką. Zupełną nowością w programie dedykowaną maluchom jest joga dla dzieci. Będą to warsztaty ruchowe, podczas których najmłodsi nauczą się podstawowych pozycji jogi, naśladując różnorodne zwierzaki. Zajęcia połączone z kształtowaniem wyobraźni, zwiększają świadomość ciała, koncentrację‌ i percepcję ruchową.

Street Dance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Street Dance (źródło: materiały prasowe organizatora)

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz