• 2016-08-24

Barbara Falender

Od 27 sierpnia do 4 września 2016 roku | Salon ASP w Warszawie

Barbara Falender, rzeźbiarka, urodziła się w 1947 roku we Wrocławiu, mieszka w Warszawie, jest matką trzech synów. W latach 1966–1972 studiowała na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową pt.: Ludzie z Krakowskiego Przedmieścia obroniła w pracowni Jerzego Jarnuszkiewicza, zawierając w niej swoje refleksje związane z wydarzeniami Marca ’68.

Barbara Falender (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Falender (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka wystawiała w galeriach w kraju i za granicą, uczestniczyła w wielu sympozjach rzeźbiarskich na świecie. Jej rzeźby znajdują w kolekcjach muzealnych w Polsce m. in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie na dziedzińcu Europeum wystawiono kamienne Sarkofagi. W Warszawie przed budynkiem Ufficio Primo stanęły postacie bóstw antycznych – Tyche, Hermesa, Fortuny i Merkurego. Jest autorką rzeźby Nagroda POLIN, przyznawanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W 2007 roku została odznaczona srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

O godzinie 19 po wernisażu organizatorzy zapraszają na recital Izabelli Rzeszowskiej. Przy fortepianie Michał Salamon. Izabella Rzeszowska jest absolwentką Studia Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim. W swoim życiu łączy wiele pasji: jest zarówno aktorką, jak i wokalistką. Z wykształcenia jest także pedagogiem, a w międzyczasie, spełnia się w produkcji filmowej. W dorobku ma wiele spektakli i koncertów telewizyjnych.

Barbara Falender (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Falender (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Falender
Od 27 sierpnia do 4 września 2016 roku
Wernisaż: 27 sierpnia 2016 roku, godz. 18.00
Kurator wystawy: Lech Majewski
Salon ASP w Warszawie

Dodaj komentarz