• 2017-04-26

14. Wiosna Jazzowa Zakopane 2017

Od 28 kwietna do 2 maja 2017 roku | Zakopiańskie Centrum Kultury

Pięć niezwykłych dni ze światowej klasy muzykami, wymarzony czas na urlop i poznanie muzyki jazzowej w najlepszym wydaniu. U podnóża Tatr znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy gór. Tegoroczna edycja to również parada jazzowa, koncerty gwiazd, małe kameralne wydarzenia klubowe oraz wiele innych atrakcji.

Mateusz Gawęda Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Gawęda Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Wiosna Jazzowa odbędzie się w Zakopanem w ramach United Europe Jazz Festival. Impreza ta po raz pierwszy została zorganizowana początkiem maja 2004 roku. Wydarzenia w ramach festiwalu odbywać się będą w otwartej przestrzeni miejskiej: ulica Krupówki, Plac Niepodległości, Muszla Koncertowa w Parku Miejskim przy ulicy Grunwaldzkiej, jak również w kameralnych salach Hotelu Aries oraz sali widowiskowej Kina Sokół.

Tradycyjnie już w tym okresie zimowa stolica Polski zamieni się w wiosenną stolicę jazzu. Niesamowita mieszanka wykonawców gwarantuje widowisko na wysokim poziomie, skupiające widzów i słuchaczy o niebanalnym guście muzycznym z całego niemal świata. Podobne imprezy w okresie od końca kwietnia do połowy maja odbywają się również w krajach Grupy Wyszehradzkiej: Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Budapest Ragtime Band (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budapest Ragtime Band (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prologiem dla festiwalu będzie piątkowy występ osobowości bluesowej, wokalisty i mistrza harmonijki Sławka Wierzcholskiego oraz powstałej w 1982 roku, koncertującej w Polsce, Francji, Niemczech, Holandii i Zimbabwe legendarnej Nocnej Zmiany Bluesa. Następnie zaprezentują nam się niezwykli Piotr Baron & Gary Smulyan Take Sax.

Piotr Baron (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Baron (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sobotnie przedpołudnie ulicami Zakopanego, niczym w Nowym Orleanie, przejdzie Zakopiańska Parada Jazowa. Droga prowadzić będzie od Kuźnic, przez Krupówki, Plac Niepodległości do Aqua Parku na ulicy Jagiellońskiej. Będzie to zarazem inauguracja oraz bezpośrednia promocja wydarzenia z udziałem turystów i gości. Korowód zareklamuje rozpoczęcie 14 Wiosny Jazzowej. Nawiązywać będzie do tradycji z amerykańskiego Nowego Orleanu, gdzie przez ponad 100 lat organizowano przy dźwiękach muzyki podobne parady.

Five O'clock Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Five O'clock Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tego samego dnia na balkonie Bazaru Polskiego, na Krupówkach odbędzie się koncert zespołu jazzu tradycyjnego – Five O’clock Orchestra. Ale to nie wszystko.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz