• 2017-04-27

Anna Przybył. Pragnienia

25 kwietnia 2017 roku | Premium Wydawnictwo

Debiutancki krążek Anny Przybył to wzruszająca, zrealizowana z rozmachem historia o następujących po sobie chwilach euforii i osamotnienia, uczucia spełnienia i odrzucenia, to narracja o miłości, przyjaźni i związkach z bliskimi opowiedziana poetycko. Intymna, dojrzała aranżacyjnie i pełna niedopowiedzeń płyta, która nie daje gotowych odpowiedzi, lecz skłania do refleksji i poszukiwania wartości.

Anna Przybył, „Pragnienia” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Anna Przybył, „Pragnienia” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Urodziłam się w nieodpowiednich dla siebie czasach” – mówi o sobie Anna Przybył. Po wysłuchaniu płyty, trudno nie przyznać jej racji. Debiutancki album artystki Pragnienia składa się z jej autorskich tekstów i muzyki, a także wierszy m.in. Haliny Poświatowskiej i ks. J. Twardowskiego do kompozycji innych twórców.

Utwory podano w lirycznej oprawie, zachowując przy tym popowy charakter. To płyta, która odsłania duszę, eksponuje jej kruchość i przenosi słuchaczy do świata melancholii i żarliwości.

Zawsze oczekiwałam od sztuki wzruszeń, dlatego też sama pragnę dostarcza ich ludziom, a przejawem tego jest album Pragnienia. Zaczęło się od przyjemności ze wspólnego muzykowania i poszukiwania prawdziwych uczuć. Nadszedł jednak taki dzień, kiedy wiedziałam, że dysponuję już zestawem unikalnych utworów, które muszą ujrzeć światło dzienne. Główną inspiracją byli ludzie, zarówno ci bliscy, jak i uczestnicy moich występów, którzy swoim wzruszeniem motywowali mnie do działania. Płyta została wykreowana przez bardzo silne emocje, które przeplatają się z refleksją. Pozwala dotkliwie odczuwać świat, na chwilę zatracić się w swoich pragnieniach i tęsknotach. Poezja, którą znajdzie na tej płycie słuchacz, przeprowadziła mnie przez najtrudniejsze momenty w życiu, przez nieszczęśliwe miłości czy choroby bliskich i często pomagała odnaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Od Haliny Poświatowskiej uczyłam się miłości, ona potrafiła tak pięknie kochać… Myślę, że chłonęłam jej uczuciowość, a na pewno czułam, że jest mi bliska. Ksiądz Twardowski z kolei o sprawach ważnych mówił z niezwykłą lekkością. Między wierszami wskazywał proste metody wyjścia z trudnych sytuacji. Tak bardzo cieszę się, że mogę dziś zaprezentować płytę z twórczością poetów, którzy mnie ukształtowali.

Na płycie znajduje się 11 klimatycznych utworów. Teksty autorskie oraz interpretacje wierszy cenionych poetów charakteryzuje silnie wyczuwalny ładunek emocjonalny. Utwory zostały zrealizowane w Studiu S4 Polskiego Radia  pod okiem wielokrotnie nagrodzonego Fryderykiem, realizatora Leszka Kamińskiego. W nagraniach udział wzięli zarówno doświadczeni muzycy sesyjni, jak m.in. Piotr Aleksandrowicz czy kwartet The Strings oraz młode talenty z otoczenia artystki.

Anna Przybył (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Anna Przybył (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Anna Przybył – wyróżniająca się szczególną wrażliwością piosenkarka, poetka i kompozytorka, ur. w 1991 r. w Słubicach. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Poznaniu. Warsztat aktorski doskonaliła w Akademii Sztuk Scenicznych. Śpiewu solowego, kameralistyki wokalnej oraz aktorstwa uczyła się w PSSW Vocalart prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt, a technikę śpiewu rozwijała pod okiem Ewy Nawrot w Art of voice studio w Poznaniu. Poezja i muzyka od zawsze stanowiły nieodłączny element życia Anny Przybył, a płyta Pragnienia jest odzwierciedleniem jej pasji i refleksji na temat codziennego życia. Utwory z tego albumu spotkały się z entuzjastycznych przyjęciem podczas występów np. w Filharmonii Kaliskiej czy w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach.

Anna Przybył, Pragnienia
Premiera płyty: 25 kwietnia 2017 roku
Premium Wydawnictwo

Dodaj komentarz