Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Od 5 do 9 lipca 2017 roku | Warsztaty Kultury w Lublinie

Tik Tu natomiast to nowa nadzieja ukraińskiego indie rocka prosto z Tarnopola. Ciekawe kompozycje, sceniczny luz i bezpretensjonalność oraz wpadające w ucho melodie to ich znaki firmowe.

Tik Tu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tik Tu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Specjalnie na Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia przygotowany został unikatowy projekt muzyczny KATOLUB Orchestra, łączący artystów z dwóch niezwykłych i bardzo muzycznych miast: Lublina i Katowic. Do projektu zaproszono muzyków na co dzień poruszających się w całkowicie odmiennych rejonach muzycznych. Lublin reprezentuje skład folkowy Čači Vorba, natomiast Katowice połączone siły muzyczne awangardowych zespołów Lód 9, Hengelo i Pigeon Break. Efektem tego spotkania i muzycznego dialogu jest nowy materiał, który zabrzmi po raz pierwszy 9 lipca na Dziedzińcu Zamku Lubelskiego, na zakończenie festiwalu.

Čači Vorba, fot. I. Tokarczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Čači Vorba, fot. I. Tokarczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poza muzyką, na wydarzenie składają się także filmy, spotkania i wystawy. W ramach cyklu Move East Movie odbędzie się prezentacja kina dokumentalnego o Białorusi oraz cykl unikatowych filmów fabularnych z Mołdawii. Nie zabraknie też spotkań z pisarzami, artystami i intelektualistami z krajów Partnerstwa Wschodniego. W tym roku przygotowaliśmy aż 5 premier wydawniczych – Dzień poezji śmierci dzień oraz Tłuścioch i leszcz Andreja Adamowicza, Nogami do przodu Andrija Bondara, Szczęśliwi nadzy ludzie Kateryny Babkiny oraz Mały Leksykon Medyczny wg Bacharewicza autorstwa Alhierda Bacharewicza.

Move East Movie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Move East Movie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zobaczymy także wystawę zdjęć Rogera Fentona pt. Wojna krymska, obiekty użytkowe autorstwa studentów kierunków projektowych z Ukrainy i Mołdawii – wykonane pod okiem projektantów ze studia Malafor, materiały wizualne związane z wytwórnią Crammed Discs, wystawę Ivana Semesyuka z Kijowa, który zaprezentuje prace malarskie oraz wyszywane tkaniny, poruszające tematykę wojny i konfliktów społecznych. Lublin odwiedzi także Taras Makar z Ukrainy, który w ramach festiwalu zrealizuje prace site-specific z obszaru calligraffiti.

Warsztaty calligraffiti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty calligraffiti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najmłodsi widzowie będą mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich Opowieściach Wschodniej Treści oraz Małych Innych Brzmieniach, na które złoży się cykl warsztatów, pozwalający na nieskrępowane zabawy dźwiękiem.

Małe Inne Brzmienia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małe Inne Brzmienia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędą się też warsztaty dla dorosłych – technik szlachetnej fotografii, metod wspólnego muzykowania z dziećmi, wprowadzenie do field recordingu i spacery dźwiękowe z Marcinem Dymiterem. W programie pojawił się też dedykowany branży muzycznej specjalny cykl szkoleniowy Music IN, który będzie swoistym inkubatorem dla artystów, managerów, promotorów oraz producentów wydarzeń muzycznych i animatorów życia muzycznego. Specjalnie dla nich przygotowany został szereg inspirujących warsztatów, dostarczających narzędzi do świadomego budowania kariery w branży muzycznej.

Music In (źródło: materiały prasowe organizatora)

Music In (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szkoleniom towarzyszyć będzie seria koncertowa na Patio Próba Cafe, prezentująca nowe zjawiska na muzycznej mapie Lublina. W tym roku pokażemy kolektywy związane z lubelskim ruchem No-Way – SFTW (Songs From The Womb) oraz HUBBUB; młodego songwritera, który zaczyna właśnie swoją karierę – Daniela Koszyka (tym razem we wspólnym projekcie z Karolem Kolorem Gadzało); klarnecistkę i wokalistkę szykującą swój płytowy debiut – Weronikę Boczek oraz zdobywający coraz większą popularność, także poza Lublinem, indie rockowy zespół The Underground Man.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia
Od 5 do 9 lipca 2017 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR