• 2017-07-20

Carnaval Sztukmistrzów

Od 27 do 30 lipca 2017 roku | Warsztaty Kultury w Lublinie

Deus Ex Machina

Deus Ex Machina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Deus Ex Machina (źródło: materiały prasowe organizatora)

To cyrk z Francji zajmujący się m.in. performance’ami, happeningami, wystawami, body artem, efektami specjalnymi i pirotechniką. Występy Deus Ex Machina zbudowane są wokół wizualnej, renesansowej podróży, kultury gestu oraz idealnym łuku, który stwarza ciało tancerza czy pirotechniczny efekt. Główną inspiracją do tworzenia spektakli są marzenia oraz to, co niemożliwe. W czasie Carnavalu przedstawią spektakl Galileo.

Mattatoio Sospenso

Mattatoio Sospenso (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mattatoio Sospenso (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cyrk założony w 2006 roku, który przy każdym występie skupia wokół siebie innych artystów z całego świata. Głównymi elementami teatru ulicznego prezentowanego przez Mattatoio Sospenso są wspinaczki oraz akrobacje, odbywające się na fasadach wież, pałacyków, zamków i kamienic. Artyści tworzą w ten sposób niecodzienną scenę teatralną, jednocześnie poświęcając swoje występy pięknu architektury. Podczas Carnavalu grupę będzie można podziwiać podczas spektaklu Out!.

Nous Meme Prod

Nous Meme Prod (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nous Meme Prod (źródło: materiały prasowe organizatora)

To pochodząca z Francji grupa, która poprzez sztukę zajmuje się pomocą potrzebującym. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów przedstawią Consequences – spektakl łączący klownadę z tańcem.

Stefano Di Renzo

Stefano Di Renzo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stefano Di Renzo (źródło: materiały prasowe organizatora)

To pochodzący z Włoch artysta, który swoich umiejętności nauczył się w Madrycie oraz Londynie. Występuje zarówno z grupami cyrkowymi, m.in. z Ockham’s Razor, Theatre Rite, jak i indywidualnie. W swoich występach łączy żonglerkę, akrobatykę i ekwilibrystykę. Jest także nauczycielem cyrkowym. Na Carnavalu zaprezentuje spektakl Hold on.

Sari Mäkelä

Sari Mäkelä  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sari Mäkelä (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka cyrkowa pochodząca z Finlandii, która od lat występuje jako starsza pani nosząca charakterystyczną czerwono-białą chustę w białe i czarne grochy. Sari w swoich przedstawieniach łączy hooping, jazdę na monocyklu, breakdance z klownadą. Na Carnavale będzie można ją podziwiać podczas The Great Granny Show!.

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR