• 2017-11-22

Luisa Spina – Rozmowy nad brzegiem

Od 24 listopada do 28 listopada 2017 roku | Bałtycka Galeria Sztuki Wspólczesnej w Słupsku, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Czy kiedykolwiek, stojąc nad brzegiem morza, zastanawiałeś się, co kryje się za linią horyzontu? Czy znasz to uczucie, które sprawia, że chcesz zostawić wszystko i iść naprzód, by się przekonać, co jest dalej?

Luisa Spina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Luisa Spina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas artystycznej rezydencji w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku Luisa Spina pracowała nad projektem pt.: Rozmowy nad brzegiem. Podczas warsztatów artystycznych wraz z udziałem społeczności lokalnej dwumiasta Słupsk-Ustka, starała się stworzyć unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Warsztaty umożliwiające swoistego rodzaju dialog pomiędzy obserwatorem a miejscem obserwacji oraz pomiędzy uczestnikami warsztatów. Artystka razem z zaproszonymi do udziału mieszkańcami wyruszyła w podróż w głąb wyobraźni za horyzont, aby odkryć nieznane jej pokłady.

Wystawa Luisy Spiny będzie oparta na dokumentacji wykonanej podczas warsztatów, które stały się również inspiracją do wykonania prac przez samą artystkę. 25 listopada 2017 roku organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych Rozmowach nad brzegiem, które odbędą się na plaży w Ustce, tworząc interaktywną przestrzeń.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Luisa Spina – urodziła się we Włoszech. Od dziesięciu lat mieszka w Londynie, gdzie zajmuje się rzeźbą społeczną – zarówno w sferze praktycznej, jak i edukacyjnej. Początkiem tej działalności były rolę teatralne, które artystka zaczęła odgrywać 15 lat temu. W 2011 roku ukończyła studia artystyczne w Londyńskiej Central Saint Martins. W swojej pracy rzeźbiarskiej podejmuje ważne zagadnienia socjopolityczne. W roku 2013 ukończyła studia magisterskie na kierunku rzeźby społecznej, uzupełniając je o szereg kursów w dziedzinie filozofii dziecięcej i terapii artystycznej. W 2016 dołączyła do szeregów Royal Society of Arts za projekt Small Gatherings for Big Thoughts, w którym spożywanie posiłku stało się katalizatorem do dialogu o różnicach kulturowych. Ostatnie cztery lata to okres, w którym artystka zajmuje się opracowywaniem różnych strategii angażowania społeczeństwa do działań stymulujących dialog, wymianę myśli i refleksję.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Luisa Spina, Rozmowy nad brzegiem
Wernisaż: 23 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Od 24 do 28 listopada 2017 roku
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz