• 2017-11-23

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Od 24 do 26 listopada 2017 roku | Krakowskie Szkoły Artystyczne

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem będą świętem polskiego wzornictwa i projektowania wnętrz. Trzydniowe wydarzenie, organizowane przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni przy Krakowskich Szkołach Artystycznych w partnerstwie z miastem Kraków, obejmie wystawy, warsztaty i spotkania z osobowościami światowego wzornictwa oraz targi dizajnu.

Targi Zaprojektowani w ramach Krakowskich Spotkań z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Zaprojektowani w ramach Krakowskich Spotkań z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani to wydarzenie nastawione na prezentację polskich i europejskich projektantów i producentów oraz promocję i edukację w zakresie dobrego dizajnu. Do tej pory gośćmi Krakowskich Spotkań z Dizajnem byli między innymi Carol Morgan – międzynarodowa menadżerka zajmująca się komunikacją designu i mody, Drew Plunkett – światowej sławy specjalista od wnętrz komercyjnych, prof. Marek Cecuła – wybitny specjalista od ceramiki, Zuzanna Skalska – międzynarodowa trendwatcherka, Oskar Zięta – projektant o międzynarodowej renomie, dr Andrzej Śmiałek – projektant i laureat wielu nagród, prof. Władysław Pluta – wybitny autor plakatu – czy Agnieszka Polkowska – trendwatcherka, autorka bloga Trendspot.

Tegoroczna edycja jest już czwartą, co świadczy o ogromnej potrzebie piękna, którą mają w sobie mieszkańcy Krakowa – i nie tylko, bo na Krakowskie Spotkania z Dizajnem co roku przybywają goście z całej Polski – oraz wzrostem zainteresowania produktami, cechującymi się niepowtarzalnością i wysoką jakością wykonania.

Uroczyste otwarcie Zaprojektowanych oraz inauguracja wystawy Fotoprzestrzenie, prezentującej spojrzenie młodych projektantów i fotografów na temat otaczającej ich przestrzeni nastąpi w piątek, 24 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych.

Ciekawie zapowiada się piątkowa dyskusja na temat przyszłości projektowania Design Brain Hack, moderowana przez Margaret Larmuth, projektantkę i artystkę ze Szwajcarii, wykładowcę Krakowskich Szkół Artystycznych. Debata prowadzona będzie w języku angielskim.

W piątek i sobotę można będzie uczestniczyć w licznych wykładach i warsztatach w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak dobrać kolory do wnętrza, jak przebiega proces wdrażania designu do produkcji, poznać tajniki fotografii architektury czy projektowania sklepu. Na warsztaty i wykłady odbywające się w ramach programu Krakowskich Spotkań z Dizajnem obowiązują zapisy poprzez stronę Zaprojektowanych.

Wykład na Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkaniach z Dizajnem, fot. Anna Zborowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład na Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkaniach z Dizajnem, fot. Anna Zborowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowskim Spotkaniom z Dizajnem towarzyszy wykład dr. Huberta Bilewicza pt. Ład rzeczy: projektowanie i sztuka stosowana II Rzeczypospolitej, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, które jest partnerem Zaprojektowanych. Wykład będzie zapowiedzią wystawy Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm, którą MCK będzie prezentować od 1 grudnia.

W niedzielę, 26 listopada, zapraszamy na Targi Zaprojektowani w hali Stara Zajezdnia na krakowskim Kazimierzu. To spotkanie z ponad 80 wystawcami, w większości artystami, rzemieślnikami i małymi manufakturami, tworzące akcesoria, wyposażenie wnętrz i sztukę. Będzie to znakomita okazja do kupna niebanalnego prezentu na Święta, a także wsparcia intensywnie rozwijającego się polskiego dizajnu.

Zaprojektowanym towarzyszy konkurs Mała Rzecz na gadżet promujący Małopolskę, organizowany wraz z Małopolskim Instytutem Kultury pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Uczestnicy mają zaprojektować niewielki przedmiot, który nawiązuje do sztuki zawartej w Wirtualnych Muzeach Małopolski. W czasie Targów Zaprojektowani nastąpi uroczyste wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych prac.

Zaprojektowani – spotkanie z dizajnem w różnych postaciach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani – spotkanie z dizajnem w różnych postaciach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem
Od 24 do 26 listopada 2017 roku
Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Zamoyskiego 52, Kraków

Dodaj komentarz