Metropolia Jest Okey 2017

Od 14 do 30 grudnia 2017 roku | Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Zespół zdobywał nagrody i był nominowany w wielu kategoriach przez takie magazyny jak Aktivist (Nocne Marki 2006 – Zespół Roku), Gazeta Wyborcza, Elle, Pulp, Yach Film Fest. Zespół został wybrany na szturmową kapelę promującą kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą.

Dick4Dick (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dick4Dick (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzycy zagrali też epizod w filmie Moja Krew w reż. M. Wrony oraz przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J. Rebelki Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009.

W skład zespołu wchodzą obecnie: Baron Baye (Tomek Ziętek), Goodboy Khris (Krystian Wołowski), Great Adaggio (Adam Hryniewicki), M.Bunio.S (Michał Skrok) i WetDick Jr (Maciej Szupica).

Zwieńczeniem festiwalu Metropolia jest Okey będzie towarzyszący mu koncert Chóru Mieszczan Gdańskich, który odbędzie się 30 grudnia w Ratuszu Staromiejski – NCK o godzinie 18.00.

Chór Mieszczan Gdańskich to mieszany chór kameralny, który już od 15 z górą lat intensywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gdańska, dając koncerty wielokrotnie w ciągu każdego sezonu artystycznego. Chór z powodzeniem występuje także na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej i zdobywa na nich laury.

Ostatnie ważniejsze osiągnięcia Chóru Mieszczan Gdańskich to: I miejsce w VIII Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej 2014 roku w Kielnie, Brązowe Pasmo festiwalu Music Everywhere! w 2014 roku, a także Brązowy Dyplom na VI Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na Politechnice Gdańskiej w 2017 roku.

Chór Mieszczan Gdańskich zazwyczaj wykonuje utwory barokowe, czyli „złotego wieku” w muzyce Gdańska. Tym razem jednak zaprezentuje pieśni współczesnych uznanych kompozytorów gdańskich: Marka Czerniewicza, Eugeniusza Głowskiego, jak również najnowsze kompozycje Kamila Cieślika: Dyptyk Gdański i Z wiatrem.

W drugiej części koncertu zabrzmią nietypowe, ale jakże piękne kolędy ukraińskie w opracowaniu Romualda Twardowskiego, a wśród nich: Nowa radost stała, czy Radujtiesia wsie ludije, a także popularny Szczedryk.

Metropolia Jest Okey 2017 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Metropolia Jest Okey 2017 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Metropolia Jest Okey 2017
Od 14 grudnia 2017 roku do 30 grudnia 2017 roku
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Dodaj komentarz