• 2018-06-15

22. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura

Od 22 czerwca do 2 września 2018 roku | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Kolejna, 22 już odsłona Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 2 września. Przez blisko dwuipółmiesięczny okres wakacyjny będziemy świadkami 23 wydarzeń – koncertów symfonicznych, kameralnych, recitali, projekcji filmowych i spotkań w formie koncertu z prelekcją. Organizator festiwalu – Toruńska Orkiestra Symfoniczna – do współpracy zaprosił zarówno znakomitych artystów o międzynarodowej renomie, jak i młodych, wyróżniających się muzyków. W tym roku gościć będziemy artystów z takich krajów jak – Polska, USA, Niemcy, Finlandia i Litwa, Hiszpania.

22. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

22. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czerwcu czekają na Państwa dwa wydarzenia: 22 czerwca – uroczysta inauguracja festiwalu, wpisująca się zarówno w obchody Święta Miasta Torunia, jak i obchody 40. rocznicy współpracy z miastem partnerskim – Getyngą. W sali koncertowej CKK Jordanki, po raz pierwszy w Toruniu, zabrzmi monumentalna II Symfonia Gustava Mahlera Zmartwychwstanie, a na scenie, pod batutą Mariusza Smolija, wystąpi blisko 200 artystów: połączone orkiestry symfoniczne z Torunia i Getyngi, dwa getyńskie chóry oraz znakomite solistki – Jadwiga Rappe i Ewa Biegas.

30 czerwca – intrygująca i wszechstronna muzyczna podróż z Austrii (J. Brahms), przez Polskę (F.Chopin, K.Szymanowski) i Rosję (A.Skriabin) aż do Norwegii (E.Grieg), w którą podczas recitalu w sali kameralnej CKK Jordanki zabierze nas wyróżniający się pianista młodego pokolenia, Michał Szymanowski.

1 lipca, podczas koncertu na scenie plenerowej zlokalizowanej w przepięknej scenerii Bulwaru Filadelfijskiego, młodzi artyści z Orkiestry Kameralnej N – harmonia zaprezentują popularny wśród orkiestr smyczkowych repertuar, swoiste „the best of…”, nawiązujące głównie do muzyki tanecznej.

Niespełna tydzień później, 7 lipca zapraszamy na koncert Symphonica – Rock of Poland czyli w sentymentalną muzyczną podróż przy dźwiękach hitowych utworów Obywatela G.C, Lombardu, Turbo, Sztywnego Palu Azji, Chłopców z Placu Broni, Perfectu czy też Kobranocki. Najbardziej znane utwory polskiej muzyki rockowej lat 80-tych wykonają: Grzegorz Kupczyk oraz gwiazdy telewizyjnego show The Voice of Poland – Damian Ukeje, Ernest Staniaszek, Martyna Pawłowska, którym towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonia Futura.

W piątek 13 lipca, w Sali wielkiej Dworu Artusa wystąpi jeden z najlepszych gitarzystów klasycznych – Krzysztof Meisinger, któremu towarzyszyć będzie Kwintet Smyczkowy Sinfonia Varsovia, złożony z koncertmistrzów i liderów tejże orkiestry. Zapraszamy na pełne ekspresji, wyjątkowe spotkanie ze znakomitą feerią dźwięków oraz artystami-wirtuozami, których połączyła miłość do muzyki argentyńskiego wirtuoza – Astora Piazzolli.

Acoustic Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Acoustic Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 lipca w muzyczną podróż „Z Wiednia do Wilna” zaprosi litewski Mettis Quartet. Młodzi adepci Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru z Wilna, mający na swoim koncie zwycięstwa w konkursach oraz udział w licznych kursach mistrzowskich, zaprezentują słynne Kwartety smyczkowe Čiurlionisa, Haydna, Beethovena i Szostakowicza.

Polskie muzyczne perły 28 lipca zaprezentują pianista – Wojciech Waleczek oraz związani z Aukso- Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy muzycy tworzący ACOUSTIC QUARTET. Przekrojowy repertuar koncertu stanowić będą dzieła Wieniawskiego, Moniuszki, Paderewskiego i Bacewicz. Zabrzmi m.in. słynny i doskonale wszystkim znany Polonez Pożegnanie Ojczyzny Ogińskiego, nie zabraknie oczywiście Chopina, a zwieńczeniem tego różnorodnego, w pełni polskiego programu będzie suita z filmowymi tematami Kilara.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

Polecamy

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR